https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/slavime-den-zeme-5
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Slavíme Den Země

20. dubna 2017 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Správa Krkonošského národního parku slaví Den Země. V těchto dvou dnech připravili lektoři ekologické výchovy ve vrchlabském zámeckém parku pro děti v rámci oslav Dne Země zajímavý program zaměřený na naši květenu. Celkem očekáváme více než 350 návštěvníků.

Žáci ze sedmi přihlášených škol se s našimi lektory podívají do Záchranné stanice pro handicapované živočichy, seznámí se s naším bylinkovým programem, projdou si geologickou stezku a poznají květiny jarního aspektu. Zvídavé děti odejdou napěchovány nejen znalostmi, ale i zážitky ze soutěží.

Kromě dnešního a zítřejšího programu ve Vrchlabí jsme měli v plánu sobotní Úklid Krkonoš. Počasí však zhatilo naše plány. Pod vrstvou sněhu odpadky nebudou vidět, proto byla akce přesunuta na 20. května.

Den Země se slavil poprvé v roce 1970 z iniciativy amerických politiků a studentů. Akce si klade za cíl otevřít veřejnou diskusi ohledně zlepšení stavu životního prostředí, zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. V roce 1990 se z oslav dne Země stala největší organizovaná demonstrace v historii. Oslav se zúčastnilo 200 milionů lidí ze 140 států světa. 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. V České republice se akce ke Dni Země pořádají od roku 1991.
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist