Jarmila Krebsová "> Směrnice MŽP k posuzování použitých vozidel - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/smernice-mzp-k-posuzovani-pouzitych-vozidel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Směrnice MŽP k posuzování použitých vozidel

31. ledna 2003 | MŽP ČR
Autor: Jarmila Krebsová, tel: 267122417
Na četné dotazy novinářů i veřejnosti k připravované Směrnici MŽP k posuzování použitých vozidel jako odpadu reaguje MŽP touto vysvětlující tiskovou informací.

Návrh Směrnice pro posuzování dovozu použitých silničních vozidel jako odpadu je určen ke sjednocení výkonu státní správy a byl zpracován na základě požadavků okresních a krajských úřadů. Směrnice má být určena pro potřeby krajských úřadů, které rozhodují v případech pochybností, zda dovážené zboží - v tomto případě automobily - jsou či nejsou odpadem.

Cílem navrhované a projednávané metodiky není znemožnění dovozu ojetých automobilů, ale jednotný postup při posuzování zda dovážený je odpadem, a následně tedy v jakém režimu – zda jako vozidlo určené k provozu na tuzemských komunikacích, nebo jako zboží tj. náhradní díly nebo jako odpad – lze konkrétní ojetý automobil dovézt do ČR.

Návrh příslušné Směrnice vznikal ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a spojů, celními úřady, Českou inspekcí životního prostředí, zájmovými svazy dovozců i nevládními organizacemi.

Během února proběhne ještě následné společné jednání všech zainteresovaných stran včetně krajských úřadů, kterým je metodický pokyn určen a poté může být Směrnice vydána v příslušném Věstníku vlády.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist