https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/smrtici-dalnice-dalsi-vlk-uhynul-pod-koly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

AOPK ČR: Smrtící dálnice - další vlk uhynul pod koly

5. dubna 2018 | AOPK ČR
Autor: Karolína Šůlová, tel: 724 102 406
Smutným důkazem o bariérách v naší krajině je nález sraženého vlka na dálnici D 10 u Brodců nad Jizerou.

Ve středu 4. dubna ohlásil řidič sražené zvíře, pravděpodobně vlka, magistrátu Mladé Boleslavi. Jeho pracovník následně kontaktoval AOPK ČR, regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj. Mladý samec vlka byl do střetu s autem ve výborné fyzické kondici, vážil určitě více než 40 kg.

Zajímavou otázkou je původ zvířete a cíl jeho cesty. Odkud pochází by měly zjistit genetické testy (sražený vlk byl předán České zemědělské univerzitě, která s AOPK ČR v této problemice dlouhodobě spolupracuje). Nejbližší trvalá smečka se nachází v CHKO Kokořínsko - Máchův kraj, nabízí se tedy odpověď, že se jedná o mladého samce, který se oddělil od smečky a vydal se vlastní cestou hledat nové teritorium. U vlků je známo, že někteří jedinci v Evropě urazí i tisíce kilometrů, tento bohužel nepřešel první dálnici.

Vloni byl nalezen sražený vlk na dálnici D1. Více na http://www.ochranaprirody.cz/pro-novinare/tiskove-zpravy/vlk-srazeny-nedavno-na-dalnici-d1-prisel-az-z-karpat/

Více o vlcích najdete na www.navratvlku.cz
Karolína Šůlová, tel: 724 102 406 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist