https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/snazime-se-vyjednat-nejlepsi-volebni-spolupraci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Snažíme se vyjednat nejlepší volební spolupráci

11. ledna 2021 | Strana zelených
Minulý týden jsme zveřejnili zprávu o našem zájmu podpořit ve volbách do Poslanecké sněmovny koalici Pirátů a hnutí STAN, se kterými průběžně jednáme již od začátku listopadu 2020. “Vyjednáváme se třemi různými subjekty, ale varianta spolupráce s Piráty a STANem je pro naši členskou základnu preferovaná varianta. Pokud Piráti a STAN naši podporu odmítnou, budeme jednat dál s ostatními,“ říká spolupředsedkyně Zelených a starostka Mníšku pod Brdy Magdalena Davis.

Preference členské základny Zelených stanovily následující pořadí možností naší kandidatury:
1. spolupráce s Piráty a hnutím STAN
2. spolupráce s hnutím Lidé PRO Mikuláše Mináře
3. spolupráce s ČSSD
4. samostatná kandidatura

“Nejdále jsme byli v jednáních právě s Piráty a hnutím STAN, kde jsme se bavili o podpoře jejich projektu výměnou za cca 2 volitelná místa na jejich společné kandidátce. V tomto týdnu bychom snad měli mít jasno, jak se Piráti se STANem k této nabídce postaví,” říká k vyjednávání Michal Berg, spolupředseda Zelených. Koaliční smlouva mezi Piráty a STAN v bodě 8 možnost podpory a spolupráce předjímá a rozhodnutí musí odsouhlasit koaliční rada. “Pokud nás Piráti se STANem i přesto definitivně odmítnou, tak to zřejmě většinu členské základny nepotěší, ale zintenzivníme jednání s dalšími subjekty,” doplňuje Michal Berg.

Zelení se aktuálně v průzkumech volebních preferencích pohybují na úrovni 1,5 %. V očekávaném těsném volebním souboji letošních sněmovních voleb však může i takové množství preferencí sehrát významnou roli. “Zelená politika je politikou pro lepší život lidí. Pokud ji chceme dostat i do Poslanecké sněmovny, musíme do voleb připravit reálnou, životaschopnou variantu,” dodává Magdalena Davis.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist