https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/snemovna-schvalila-rozpocet-na-pristi-rok-se-schodkem-40-miliard-korun.navrhy-lidovcu-neprosly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Sněmovna schválila rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard korun. Návrhy lidovců neprošly

5. prosince 2019 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Vláda s komunisty i s SPD odmítla podpořit jakýkoli návrh opozice. Máme rozpočet spotřeby nikoli budoucnosti, bez vize. Rozpočet, který není přívětivý k rodinám, komentoval po schválení rozpočtu Sněmovnou předseda lidovců Marek Výborný.

Lidovcům neprošel žádný z pozměňovacích návrhů. Vláda spolu s komunisty a SPD smetla návrh poslankyně Pavly Golasowské a poslance Víta Kaňkovského na navýšení financí na sociální služby o 1,5 miliardy korun. Sněmovna také zamítla návrh z dílny KDU-ČSL, ODS, Pirátů, TOP 09 a STAN dát 5,5 miliardy korun na platy učitelů. „Když se podíváte na kapitolu sociální služby, tak se ji podařilo navýšit, nikoliv však dostatečně. Můžeme opět očekávat na jaře diskuzi o dofinancování sociálních služeb. To nás samozřejmě mrzí, protože to měla být pomoc těm, kteří se sami o sebe nedokážou postarat," řekl na tiskové konferenci po schválení rozpočtu na příští rok Výborný.

„Asi to nejsmutnější na tom je, že do státního rozpočtu se počítá s příjmem za prodej hmotných státních rezerv, zvláště kovů. Tyto kovy budeme v budoucnu potřebovat, akorát je budeme nakupovat za mnohem vyšší cenu," řekl předseda poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek, který kritizoval i zamítnutí zřízení takzvaného rozklikávacího rozpočtu ministerstva financí. Ten funguje už v řadě českých měst. „Vláda, zdá se, nemá k tomuto kroku odvahu, bohužel," uvedl Bartošek.

Lidovec Marian Jurečka neuspěl s návrhem na přesun čtyř miliard korun z obsluhy státního dluhu lesníkům na náhrady škod způsobených kůrovcem. „Škoda, tuto pomoc lesníci urgentně potřebují," řekl.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist