https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/socialni-demokracie-a-budoucnost-budou-v-evropskych-volbach-kandidovat-spolecne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

SOCDEM: Sociální demokracie a Budoucnost budou v evropských volbách kandidovat společně

27. února 2024 | SOCDEM
Společná kandidátka Sociální demokracie a hnutí Budoucnost je dokladem, že české levicové strany mohou účinně spolupracovat.

Sociální demokracie dá na své kandidátce do evropských voleb prostor čtveřici kandidátů Budoucnosti. Lídrem za Sociální demokracii bude exministr a místopředseda strany Lubomír Zaorálek. Jedničkou za Budoucnost a pětkou celé kandidátky bude spolupředsedkyně Budoucnosti a expertka na politiku životního prostředí Klára Školníková.

Smlouvu o spolupráci v evropských volbách společně podepsali předseda Sociální demokracie Michal Šmarda a spolupředsedající hnutí Budoucnost Jakub Kovařík a Klára Školníková.

„Sociální demokracie si cení podpory hnutí Budoucnost v evropských volbách, podpis smlouvy o spolupráci považuji za doklad schopnosti spolupracovat na levici a přinášet jasné návrhy řešení. Chceme být hlasem těch, kdo chtějí v politice skutečnou pracovitou opozici a nestačí jim hodiny tlachání, jaké týden co týden sledujeme v dnešní Sněmovně,“ říká předseda strany Michal Šmarda.

„Rostoucí nerovnosti ohrožují demokracii a v některých případech i lidské životy. Účast na kandidátce Sociální demokracie je pro nás způsob, jak se postavit sílícím českým oligarchům. Jsme ve shodě, že na prvním místě je zájem pracujících na důstojném životě. Chceme, aby platilo, že dobré veřejné služby budou dostupné všem, kdo si je nemohou koupit. Hlasem těchto lidí má být v evropských volbách naše společná kandidátka,” připomíná spolupředseda Budoucnosti, datový analytik a kandidát do Evropského parlamentu Jakub Kovařík.

„Evropské volby nejspíš přinesou posílení krajní pravice. Tím důležitější je mít v Evropském parlamentu lidi, kteří se jasně postaví za kvalitní veřejné služby, spravedlivou energetickou a ekologickou politiku, která nebude vytvářet ze všeho produkty s cílem vygenerovat co největší zisk, ale konkrétně pomáhat jednotlivcům a rodinám. Pokud nebude zelená politika přinášet prospěch konkrétním lidem, neuspěje a ohrozí to budoucnost celé Evropy,“ upozorňuje spolupředsedkyně Budoucnosti a expertka na ekologickou politiku Klára Školníková.

Sociální demokracie a Budoucnost se ve společné smlouvě zavázaly, že jejich zvolení kandidáti a kandidátky vstoupí po volbách do poslaneckého klubu sociální demokracie v Evropském parlamentu.

„Zázemí silné politické strany dá každému z našich europoslanců možnost okamžitě a s velkou mezinárodní podporou pracovat ve prospěch českých občanů a kvalitních a dostupných veřejných služeb,“ zdůrazňuje Michal Šmarda výhodu Sociální demokracie v evropské politice.

Šmarda také upozorňuje na podvod, kterého se na svých voličích dopouští vládní SPOLU. „Nelze kandidovat společně, jako to dělají ODS, TOP 09 a KDU-ČSL a už v kampani si jít po krku a útočit na sebe. To je cesta jen k tomu, že se lidem politika jako taková znechutí,“ dodává předseda Sociální demokracie Michal Šmarda.

Celou kandidátku do Evropského parlamentu představí Sociální demokracie v průběhu března. Konkrétní předvolební program o měsíc později.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist