Mgr. Dočkal David "> Solární inkubátor v Brně, solární energie na střechy budov, projekt Trans Afrika Solar 2009 - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/solarni-inkubator-vbrne-solarni-energie-na-strechy-budov-projekt-trans-afrika-solar-2009
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ENERG SERVIS a.s.: Solární inkubátor v Brně, solární energie na střechy budov, projekt Trans Afrika Solar 2009

20. června 2008 | ENERG SERVIS a.s.
Autor: Mgr. Dočkal David , tel: 777 791 521, 539 050 910
Brněnská společnost ENERG-SERVIS a.s. představí svůj projekt solárního inkubátoru, který bude zprovozněn do prosince letošního roku v prostorách areálu společnosti. Půjde o dosud ojedinělý technologický park pro výzkum fotovoltaických systémů. Na výzkumu se bude podílet Masarykova univerzita v Brně. Součástí této nové divize firmy bude i uvedení solárních systémů pro využití na střechách budov – malé solární elektrárny do výkonu 20 kV.
V návaznosti bude představen i charitativní projekt Trans Afrika Solar 2009, který chce společnost realizovat taktéž za spolupráce s Masarykovou univerzitou a předním energetickým gigantem na evropském trhu, společností E.ON. Půjde
o expedici, jež bude napříč africkým kontinentem mapovat nejvhodnější lokality pro budoucí instalaci ostrovních solárních systémů.

Solární inkubátor Brno - Hády
V současné době probíhá příprava realizace projektu solárního inkubátoru, který bude umístěn v areálu společnosti ENERG-SERVIS a.s. v Brně, Hádech. Jak uvádí člen představenstva a koordinátor celého projektu Mgr. David Dočkal, jde o doposud ojedinělý projekt takovéhoto rozsahu. Úkolem solárního inkubátoru bude výzkum různých fotovoltaických systémů, tedy systémů, které získávají elektrickou energii ze slunečního záření. Projekt by měl být uveden do provozu v prosinci letošního roku.

Solární energie na střechy budov –
– malé fotovoltaické elektrárny do výkonu 20 kV.
V souvislosti s výzkumným solárním inkubátorem bude představena i nová divize společnosti ENERG-SERVIS a.s., která se bude zabývat instalací solárních systémů na střechy budov. Navazuje tak na obecný trend využití ekologických energetických zdrojů podle standardů Evropské unie.

Trans Afrika 2009
Součástí projektu výzkumného pracoviště na brněnských Hádech je i charitativní projekt Trans Afrika 2009. Jejím hlavním úkolem je sběr dat z mobilních solárních panelů, která budou nasbírána během několikaměsíčního průjezdu africkým kontinentem. Nashromážděná data budou pak vyhodnocovat výzkumní pracovníci Masarykovy univerzity. Na tomto základě budou posléze vytipovány oblasti, které nemají přístup k jinému energetickému zdroji a současně jsou vhodné pro využití ostrovních solárních systémů. To vše za spolupráce s charitativními organizacemi, které v konkrétních lokalitách působí.


Další informace:

Společnost ENERG-SERVIS a.s. se od roku 1999 zabývá komplexní servisní činností pro přední dodavatele elektrické energie v Jihomoravské a Jihočeském kraji. Současně se specializuje na elektromontážní činnost. Konkrétní informace o poli působnosti této společnosti lze získat na webových stránkách: www.energservis.cz
Firma se již delší dobu sponzorsky podílí na expedicích, jejichž cílem je Severní Afrika a Blízký východ. V minulosti bylo tak možné shlédnout krátké televizní dokumenty na Prima TV (Maroko, rok 2004 a loňský 5dílný dokument z Libye). Přirozeným vývojem je tedy snaho o pomoc nejodlehlejším částem Afriky a s případnou investiční pomocí spol. E.on zde realizovat charitativní projekty. Informace o proběhlých expedicích je možné dohledat na www.mopagi.czProgram akce:

- začátek TK je 20. června 2008 v 16 h, areál spol. ENERG-SERVIS a.s., Hády 2, Brno
- představení všech tří projektů
- slavnostní uvedení do provozu nové budovy spol. ENERG-SERVIS a.s.
- zahájení výstavy fotografií Radka Orsága a Aleše Vašíčka z expedic
- občerstvení formou rautu, rožnění a grilování
- projekce filmu z expedice Libye 2007
- slosování pozvánek a vyhlášení výherců cen z tomboly
- volná zábava


Kontaktní informace:

Pro bližší informace o připravované tiskové konferenci prosím kontaktujete náš email: media@energservis.cz, popřípadě telefonicky na těchto číslech:

Tel.: 777 791 521
Tel.:539 050 910
Fax: 539 050 999

Na výše uvedeném emailu prosím potvrďte účast, abychom mohli včas zajistit vhodné prostory pro konání TK, občerstvení apod.


Mgr. Dočkal David
ENERG SERVIS a.s.
Hády 2 Brno
 www.energservis.cz
dockal@energservis.cz 
Mgr. Dočkal David , tel: 777 791 521, 539 050 910
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist