https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/soucasna-podoba-rekodifikace-stavebniho-zakona-vystavbu-nezrychli-naopak-ji-zablokuje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Současná podoba rekodifikace stavebního zákona výstavbu nezrychlí, naopak ji zablokuje

12. prosince 2019 | ODS
Centrální stavební úřad, který je součástí vládou připravované rekodifikace stavebního práva, je bezprecedentním zásahem do pravomocí obecních, městských a krajských úřadů – to je jeden z výstupů dnešního pracovního setkání primátorů, náměstků, starostů, místostarostů a radních ODS.

„Verze stavebního zákona, kterou vláda poslala do mezirezortního připomínkového řízení, je pro nás nepřijatelná. Vláda si pravděpodobně neuvědomuje, že žijeme v 21. století. Jak jinak si vysvětlit touhu vlády, v digitální době, seskupit stavební úředníky pod jednu střechu? To je přeci nesmysl! Navíc ve chvíli, kdy se nám v Poslanecké sněmovně podařilo prosadit kompletní digitalizaci stavebního řízení. Brzy tak stavební řízení bude pod jednou digitální střechou,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.

„Vládní návrh nového stavebního zákona představuje nejen bezprecedentní zásah do veřejné správy v Česku, ale přinesl by obrovské riziko pro fungování stavebního řízení. Jeho nejvážnějším reálným dopadem bude, že na několik let ještě více zpomalí už tak zdlouhavé stavební řízení. Je nezbytné tomuto nebezpečnému kroku zabránit,“ hodnotí rekodifikaci místopředseda ODS Martin Baxa.

„Proti vzniku nového centrální stavebního úřadu nestojí jen územní samosprávy, ale hlavně zdravý rozum. Vyzveme Hospodářskou komoru a MMR, aby svůj návrh upravily, zachovaly přenesený výkon státní správy ve stavebním řízení na pověřených obecních úřadech a zaměřily se na ostatní pozitivní změny obsažené v rekodifikaci stavebního práva," doplnil Martin Kupka.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist