https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/soutez-ve-sberu-elektrozarizeni-ovladly-obce-dobsice-modrice-a-zabovresky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Asekol: Soutěž ve sběru elektrozařízení ovládly obce Dobšice, Modřice a Žabovřesky

9. prosince 2019 | Asekol
Autor: Ivana Borovková, tel: 241004500
Kdo v Jihomoravském kraji třídí nejlépe? Na konci listopadu proběhlo v Brně slavnostní vyhlášení dalšího ročníku sběrové soutěže obcí a měst Jihomoravského kraje s názvem ,,My třídíme nejlépe“.

V rámci cen udělovaných kolektivním systémem Asekol získala obec Dobšice ocenění v kategorii do 3 000 obyvatel, kde v uplynulém roce každý obyvatel průměrně odevzdal takřka 5 kg vysloužilého elektra. V další kategorii obcí nad 3 000 obyvatel zvítězily Modřice. Vedle klasických kategorií bylo vyhlašováno i zvláštní ocenění v kategorii Zpětný odběr elektrozařízení a baterií. Výhru si pro skvělé výsledky v oblasti třídění elektra odnesla městská část Brno Žabovřesky.

„V létě 2017 jsme v naší městské části umístili 10 kusů červených kontejnerů na sběr vyřazeného elektrozařízení a baterií společnosti Asekol, jako další rozšíření možností pro naše občany, jak lépe třídit odpad. Bylo velmi příjemným překvapením, jak jsou tyto kontejnery využívány. Za necelý letošní rok se z těchto kontejnerů sebralo 11 256 kg vyřazeného elektromateriálu a baterií. Jak je vidět, byl to krok správným směrem“ hodnotí místostarosta městské části Filip Leder.

„Sesbírat více než jednu tunu drobného elektrozařízení z jednoho kontejneru, je úžasný výsledek. Je vidět, že občané Žabovřesk vzali kontejnery za své a využívají je v maximální možné míře. Poděkování patří nejen odpovědně třídícím občanům, ale i vedení městské části za aktivní a pozitivní přístup, který bohužel, ani v dnešní době není běžný“ dodává regionální manažer Asekolu Dan Hladilín.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist