https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/soutez-zooriskuj-zna-sve-finalisty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: Soutěž ZOORiskuj zná své finalisty

22. března 2016 | ZOO Liberec
Autor: Jan Kubánek, tel: 724 318 016
Ve středu 16. března zamířilo do Lidových sadů 255 studentů druhých stupňů základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií. V rámci tradiční soutěže ZOORiskuj, kterou pořádá ZOO Liberec letos již posedmé, poměřili své znalosti v obtížném testu ze světa zvířat a života liberecké zoo.

Jednalo se o základní rozřazovací kolo, které určí 9 týmů postupujících do budoucího finálového klání. Letošní účast překonala všech 6 předchozích ročníků! Trojčlenných týmů se přihlásilo 85 z 24 škol celého Libereckého kraje.

V testu opět, jako v minulých ročnících, dominovaly hlavně školy z Liberce, turnovským žákům unikl postup jen o vlásek. Nejlepšího bodového výsledku dosáhly 2 týmy Podještědského gymnázia Liberec, následovány týmem ze ZŠ Oblačná, Liberec. Kompletní výsledky jsou k nalezení na webu ZOO Liberec: http://www.zooliberec.cz/zooriskuj.html

Všichni účastníci ZOORiskuj i s učitelským doprovodem pak využili možnost v ten den navštívit zoo zdarma.

Finále se uskuteční v první dubnovou středu na velkém sále Lidových sadů. Každý finálový tým může přijít podpořit třicítka jejich spolužáků, kteří jistě vytvoří bouřlivou atmosféru. Finálové okruhy otázek budou např.: Z deníku zoologa, Projekty a kampaně zoo, Zvuky zvířat, Etologie zvířat či poznávací, za použití fotografií – Poznáte to? či Z fotoarchivu zoo.

Pro představu obtížnosti vám nabízíme jednu středně zapeklitou otázku z tohoto testu: Kteří z následujících živočichů se ve volné přírodě nemohou potkat? a) nahur modrý a irbis b) žirafa Rothschildova a lev c) nandu Darwinův a levhart čínský d) tygr bengálský a slon indický. (Správná odpověď je za c).
Jan Kubánek, tel: 724 318 016 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist