https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spojenci-pro-evropu-odhalili-spolecny-program-a-kampan-pro-evropske-volby
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Spojenci pro Evropu odhalili společný program a kampaň pro evropské volby

Spojenci pro Evropu, koalice Starostů s regionálními partnery a TOP 09, ve středu odhalili společné programové priority a kampaň pro evropské volby. Stalo se tak v rámci programové konference v Café restaurant na Střeleckém ostrově v Praze.

Lídr kandidátky, předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil, se ve svém projevu zaměřil na bezpečnost, lidská práva a evropské hodnoty.

„EU je prostorem míru a stability. TOP 09 a STAN na takových hodnotách záleží, proto jsme se rozhodli proevropské síly netříštit, ale spojovat. Bezpečnost patří mezi naše priority. Zajistíme ji posílením vnějších hranic EU a celoevropskou spoluprací v boji proti terorismu, nikoliv demontáží EU, zrušením Schengenu nebo dokonce czexitem. Proti takovým silám, které by naopak vedly k oslabení naší bezpečnosti i posílení vlivu Ruska v Evropě, budeme tvrdě bojovat,“ říká Jiří Pospíšil.

Europoslanec a předseda SMS ČR Stanislav Polčák, který kandiduje za STAN z druhého místa, hovořil o rozvoji regionů, životním prostřední a efektivním čerpání dotací.

„Chceme posílit investice do nízkouhlíkové ekonomiky a hospodářství, stejně jako do nových technologií pro uchování energie a snižování emisí. EU je v této oblasti světovým lídrem. My chceme tuto pozici ještě posílit. Podporujeme nejen budování vysokorychlostních železnic, ale i lepší recyklaci plastů a omezení plastového odpadu. Důležitá je i podpora malých a středních podnikatelů a zemědělců, kteří se chovají odpovědně ke krajině a realizují environmentální prvky při výrobě svých produktů, nikoliv velkých agropodniků, které mohou těžit ze své velikosti,“ líčí Stanislav Polčák.

Europoslanec a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer, kandidát číslo 3 za TOP 09, přednášel o profitu ČR z členství v EU a celosvětovém ekonomickém kontextu.

"EU patří do trojky největších obchodních velmocí na světě. Její společný trh s volným pohybem osob, zboží, služeb, myšlenek a kapitálu, je jedním z hlavních úspěchů společné Evropy. Naše země patří k těm, které mají z přístupu na tento trh s více než 500 miliony obyvatel největší prospěch. Členství v EU je tak zásadní pro zvyšování životní úrovně našich občanů a ekonomický program Spojenců to jasně podporuje,“ říká Luděk Niedermayer.

Na akci mimo jiné hovořili politický geograf Michael Romancov nebo ekonom Štěpán Křeček. Mezi dalšími řečníky byli kandidát za STAN, starosta a vysokoškolský pedagog Radim Sršeň, primátorka Jihlavy Karolína Koubová (STAN), starosta obce Kněžice Milan Kazda, místopředsedkyně Strany zelených Karolína Žákovská, předseda strany LES Martin Bursík a profesor a exministr životního prostředí Bedřich Moldan.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist