https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolecne-prohlaseni-clenu-demokraticke-opozice-ve-stalem-vyboru-pro-vystavbu-novych-jadernych-zdroju
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Společné prohlášení členů demokratické opozice ve Stálém výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů

4. června 2021 | TOP 09
Jako členové Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů za ODS, Piráty, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN požadujeme vrátit vládní návrh zákon o opatřeních k přechodu ČR k nízkouhlíkové energetice do druhého čtení, tak abychom mohli načíst pozměňovací návrh vyjadřující námi dlouhodobě deklarovanou podmínku i budoucí neúčasti Ruska a Číny v dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany, tak jak to deklarovali i předsedové našich stran.

Současně vyjadřujeme naši vůli zkrátit legislativní lhůty tak, aby mohl být návrh zákona projednán a pokračováno v přípravě výstavby jaderného bloku Dukovany.

Stávající pozměňovací návrhy byly připraveny a předloženy před úpravou zadávací dokumentace, nezohledňují tak nové skutečnosti. O tomto návrhu a navrženém postupu jsme informovali pana ministra Havlíčka.

Ing. Zbyněk Stanjura, poslanec (ODS)
Ing. Petr Třešňák, poslanec (Piráti)
Ing. Jan Bartošek, poslanec (KDU-ČSL)
Mgr. Helena Langšádlová, poslankyně (TOP 09)
Mgr. Petr Gazdík, poslanec (STAN)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist