https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolecne-prohlaseni-ministru-jana-mladka-a-petra-zigy-k-vytvoreni-virtualniho-plynovodu-baci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MPO ČR: Společné prohlášení ministrů Jana Mládka a Petra Žigy k vytvoření virtuálního plynovodu BACI

9. června 2016 | MPO ČR
Společná česko—slovenská mezistátní pracovní skupina bude analyzovat možnosti pro optimální a nákladově efektivní integraci trhů se zemním plynem v regionu. Na jednání v Praze se na tom dnes dohodli ministři průmyslu a obchodu ČR Jan Mládek a ministr hospodářství SR Peter Žiga.

Jednou z pečlivě posuzovaných variant je i návrh slovenského provozovatele přepravní soustavy Eustream na využití stávající slovenské plynárenské infrastruktury a vytvoření tzv. virtuálního BACI, tedy virtuálního propojení mezi Českou republikou a Rakouskem.

"Návrh společnosti Eustream vítám jako konstruktivní příspěvek do diskuse. Musíme nyní ve spolupráci s Energetickým regulačním úřadem posoudit všechna řešení s ohledem na jejich přínosy a dopady do konečných cen pro spotřebitele v ČR," uvedl ministr Jan Mládek.

"Vnímáme to jako posun k bližší spolupráci v oblasti plynárenství mezi Slovenskou a Českou republikou a v zájmu co nejnižších cen pro spotřebitele," doplnil ministr hospodářství Slovenské republiky Peter Žiga.

Setkání ministrů obou zemí se uskutečnilo v rámci společného jednání premiérů ČR a SR v Praze.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist