https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolecnost-csad-liberec-doplnila-svoji-flotilu-o-17-novych-autobusu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Společnost ČSAD Liberec doplnila svoji flotilu o 17 nových autobusů

4. února 2020 | Liberecký kraj
Autor: Filip Trdla, tel: 485 226 307
Od 15. prosince loňského roku obsluhují oblast Liberecka autobusy vůbec prvního krajského dopravce, ČSAD Liberec, a.s. Flotilu nyní doplnilo 17 nízkopodlažních vozidel značky Iveco Crossway za 4.271.000 korun bez DPH.

„Již od roku 2017 pracujeme na vytvoření vlastního dopravce s cílem získat kontrolu nad cenou dopravního výkonu. Výsledkem tohoto úsilí je desetiletá smlouva ve společnosti ČSAD Liberec. Jsem proto rád, že se naší firmě podařilo zahájit zkvalitňování vozového parku tak, aby cesty po kraji byly pro občany co nejpohodlnější a nejbezpečnější,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Všech 17 nových nízkopodlažních autobusů Iveco Crossway měří 12 metrů. Vozidla disponují motorem Cursor 9, automatickou převodovkou, mají moderní sedadla s bezpečnostními pásy, elektrické vyhřívání čelního skla a zrcátek, klimatizaci či dvojité zasklení všech dostupných dveří. Autobusy jsou bezbariérové a topení řídí spínací hodiny. Výkon vozidel je 265 kW a jejich zdvihový objem činí 8.710 cm3.

„Vozy mají nadstandardní kvalitu. Velice mě těší jejich konečná cena. Autobusy jsme objednali v nejlepším nabízeném provedení v těch nejdůležitějších parametrech, jako jsou motor, převodovka, klimatizace a topení. V porovnání s ostatními zakázkami, které se dají dohledat ve veřejných zdrojích, se díky uzavřené smlouvě se společností ČSAD Liberec podařilo nakoupit autobusy mimořádně výhodně,“ dodal Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

„Jsem rád, že se nám povedlo kromě nových autobusů zajistit si i plnohodnotné servisní služby. Můžeme tak diagnostiku a opravy provádět sami, což přinese významnou úsporu času i peněz,“ dodal Jiří Zdražil, jednatel společnosti Autobusy LK.

Smluvní vztah týkající se zajištění obnovy vozového parku uzavřela společnost ČSAD Liberec v říjnu roku 2017. Po získání společnosti do majetkové struktury Libereckého kraje prověřila smlouvu advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS, která neshledala po právní ani ekonomické stránce žádné závady v jejím plnění.

Vozový park ČSAD Liberec, a.s. v současné době čítá 63 autobusů. V jeho obnově bude Liberecký kraj pokračovat i v dalších letech. Přispěl na to doposud částkou 60 milionů korun.
Filip Trdla, tel: 485 226 307
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist