https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolecnost-hyundai-obhajila-certifikat-o-ochrane-zivotniho-prostredi-emas
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Společnost Hyundai obhájila certifikát o ochraně životního prostředí EMAS

26. června 2018 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534
Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. již po druhé získala certifikát EMAS. Ten potvrzuje, že firmy svým provozem dbají na ochranu životního prostředí a při produkci výrobků či poskytování služeb zvažují dopady na životní prostředí. Prezident společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. Donghwan Yang převzal dnes certifikát EMAS od náměstka ministra životního prostředí Jana Kříže.

„Jsem rád, že takto významná společnost jako je Hyundai Motor Manufactring Czech s.r.o. zvolila právě EMAS. Představuje totiž nejdůvěryhodnější ze způsobů, kterým může organizace přistoupit k zavedení tzv. systému environmentálního řízení. Ten lze definovat jako součást celkového systému řízení organizace, jejímž cílem je zahrnutí požadavků na ochranu životního prostředí do celkové strategie organizace a jejích každodenních činností a zároveň vede k neustálému snižování vlivu činností organizace na životní prostředí. Získáním registrace v programu EMAS práce nekončí – spíše právě naopak,“ uvedl při předání certifikátu náměstek ministra životního prostředí Jan Kříž.

Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. je první organizací nejen z celé celosvětové skupiny Hyundai Motor Company, ale i z celého koncernu Hyundai. Nyní společnost svůj certifikát již podruhé „obhájila“ a její registrace je platná až do roku 2021. Garantem a odpovědným orgánem programu EMAS je Ministerstvo životního prostředí.

V České republice je v současné době registrováno 24 organizací s více než 48 provozy. V Evropské unii registrováno přes 3 800 organizací s necelými 10 000 lokalitami.

Více informací a seznam registrovaných organizací naleznete na stránkách EMAS: http://mzp.cz/cz/www.emaseu.cz
Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist