https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolecnost-p-g-predstavila-novou-strategii-ktera-pomuze-resit-problemy-s-vodou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Společnost P&G představila novou strategii, která pomůže řešit problémy s vodou

10. června 2022 |
Strategií společnosti P&G je budovat budoucnost, která bude pro vodu jako důležitý zdroj optimistická, a to snížením její spotřeby ve výrobě a inovacemi, partnerstvími a podporou projektů v 18 oblastech s jejím nedostatkem po celém světě. Tyto nové cíle a opatření navazují na stávající úsilí společnosti v oblasti udržitelnosti nazvané Ambice 2030 týkající se klimatu, přírody, odpadů a vody.
"Voda je jedním z nejvíc nedostatkových přírodních zdrojů na světě, který lidé často považují za samozřejmost. Již léta se zaměřujeme na snižování spotřeby vody v našich provozech a na inovace, které pomáhají spotřebitelům spotřebovávat méně vody v domácnostech, ale je toho mnohem více, co můžeme všichni udělat," řekl Jon Moeller, prezident a generální ředitel společnosti P&G. Dodává: "Společně s našimi partnery rozšiřujeme naše úsilí, které povede ke zlepšení nakládání s vodními zdroji a jejich ochraně v ohrožených oblastech, což pomůže vytvořit udržitelné prostředí pro lidi a přírodu po další generace."
Obnova vody pro lidi a přírodu, nové cíle P&G do roku 2030
Téměř třetina lidí na světě se potýká s nedostatkem vody a očekává se, že do roku 2025 se tento počet zdvojnásobí. P&G potřebuje vodu k výrobě svých výrobků a spotřebitelé ji následně spotřebovávají při jejich používání. Nové projekty se zaměřují na nahrazení té vody, která se z výroby nebo spotřebou nevrací zpět do kanalizace nebo do místních systémů. P&G při stanovování nových cílů úzce spolupracuje s programem World Resources Institute (WRI) Water Program a s partnery v terénu, kteří ví o konkrétních problémech na místě.
Dva nové cíle:
• Obnovit více vody, než se spotřebuje ve výrobních závodech P&G v 18 oblastech světa, kde je voda nedostatkovou.
• Používání výrobků: Obnovit více vody, než se spotřebuje při používání výrobků P&G.
P&G dnes oznámil šest nových projektů obnovy vody v severní Americe, které doplňují osm iniciativ odstartovaných už v roce 2020. Celkově se očekává, že tyto projekty do roku 2030 obnoví miliardy litrů vody pro lidi a přírodu a budou mít i další přínos pro celé okolí.
Pitná voda dětem a snížení spotřeby vody v domácnosti
Poskytování čisté pitné vody dětem a rodinám v nouzi po celém světě. Program Čistá voda dětem (Children's Safe Drinking Water - CSDW) poskytuje rodinám na celém světě čistou pitnou vodu. Děje se tak distribucí balíčků na čištění vody, které vynalezla společnost P&G a které dokáží vyčistit 10 litrů vody za 30 minut. S pomocí více než 150 globálních partnerů P&G poskytlo více než 19 miliard litrů čisté vody lidem ve více než 90 zemích světa a do roku 2025 si stanovili společný cíl poskytnout 25 miliard litrů.
Urychlování inovací v oblasti vody – koalice 50litrový domov. Jako zakládající člen koalice 50litrový domov, jejímž cílem je znovuobjevit budoucnost využívání vody ve městech, P&G prosazuje řešení pro udržitelnější každodenní život. Cílem je vyvinout takové výrobky a inovace, díky nimž bude v budoucnu možné fungovat s průměrnou denní spotřebou vody 50 litrů namísto dnešních 500 litrů na domácnost. Pro srovnání – průměrná denní spotřeba vody v Praze na jednotlivce je 106 litrů, tudíž se čtyřčlenná domácnost kritické spotřebě 500 litrů velmi blíží.

Snížení vodní stopy díky efektivním produktům

P&G bude i nadále vytvářet produkty a poskytovat informace, které spotřebitelům pomohou spotřebovávat méně vody v domácnosti. Například:
• Pantene vyvinulo kondicionéry bez oplachování, které upravují a vyživují vlasy bez nutnosti použití vody. Díky lehkému a rychle se vstřebávajícímu složení se tento nový kondicionér aplikuje mimo sprchu na vlhké nebo suché vlasy a zanechává je poddajnější a jemnější na dotek, takže je lze vysoušet a upravovat jako obvykle.
• Tablety do myčky Jar odstraňují zbytky jídla a nečistoty bez nutnosti předmytí. Vynecháním ručního předmytí před vložením do myčky mohou domácnosti ušetřit v průměru až 12 litrů vody za minutu.

Snižování spotřeby vody v továrnách
P&G ve svých 138 provozech ve 39 zemích světa zvýšilo efektivitu využívání vody o 25 % (oproti roku 2010) a v roce 2021 recyklovalo a znovu využilo 3,1 miliard litrů vody. Ve své továrně Rakona v Rakovníku P&G díky instalaci dočišťovací jednotky reverzní osmózy ročně šetří 36 000 m3 vody. Cirkulací oplachové vody z ozonizace spoří dalších 1 300 m3 vody a vracení kondenzátu z nově instalovaného parního tunelu zpět do parního systému představuje úsporu 1 200 m3 vody za rok.

Všechny závody P&G, které se nacházejí v oblastech s nedostatkem vody, se věnují zkoumání problematiky vody a snaží se nacházet lokální řešení klíčových problémů, které mají dopad na provozy i celé komunity.

"Vytvoření řetězové reakce do budoucna s pozitivním vlivem na vodní zdroje vyžaduje rozsáhlá řešení - od výrobních a produktových inovací, které zlepšují život spotřebitelů udržitelným způsobem, až po obnovu vody v přírodě," říká Virginie Helias, ředitelka P&G pro udržitelnost. "Vždy se budeme mít co učit a společnost P&G je odhodlána přispívat k péči o naši planetu, náš společný domov."


Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist