Kamila Žitňáková "> Společnost Würth podpořila akci Ukliďme Česko. Dobrovolníkům darovala téměř 2 000 párů rukavic - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolecnost-wurth-podporila-akci-uklidme-cesko.dobrovolnikum-darovala-temer-2-000-paru-rukavic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Crest Communications: Společnost Würth podpořila akci Ukliďme Česko. Dobrovolníkům darovala téměř 2 000 párů rukavic

30. března 2023 | Crest Communications
Autor: Kamila Žitňáková, tel: + 420 725 544 106
I když Češi patří v produkování odpadu k evropskému průměru, množství černých skládek a nepořádku v českých městech i obcích každým rokem narůstá. Podle aplikace ZmapujTo se nejvíce nelegálních skládek nachází v Praze a Jihomoravském kraji. S cílem usnadnit dobrovolníkům práci a přispět k odstranění nepořádku v našich městech a obcích věnovala společnost Würth na akci Ukliďme Česko téměř 2 000 tisíce párů pracovních rukavic.

„Dlouhodobě se snažíme omezovat plýtvání zdroji a využívat odpad jako zdroj k výrobě nových výrobků. Například na výrobu pracovních rukavic smysluplně zužitkováváme recyklovatelné PET lahve, které tak nekončí na skládkách či v přírodě, kde by svým rozkladem, který probíhá až 100 let, zatěžovaly přírodu. Rádi jsme proto podpořili akci Ukliďme Česko, která usiluje v souladu s naší firemní strategií o snížení množství odpadů a ochranu životního prostředí,“ sdělil důvody navázání partnerství Jakub Lenc, produktový specialista společnosti Würth Česká republika.

„Těší nás, že jsme pro letošní rok získali nového partnera, který nám pomůže se zajištěním úklidových pomůcek. Věříme, že se nám při letošním jubilejním 10. ročníku akce Ukliďme Česko podaří překonat loňský rekordní úspěch, kdy se podařilo při 4 687 akcích zbavit přírodu 2 730 tun odpadů,“ sdělil Radek Janoušek z pořadatelského spolku.

Letošní jubilejní 10. ročník největší dobrovolnické akce Ukliďme Česko se uskuteční v sobotu 1. dubna 2023. Zapojit se do úklidu mohou dobrovolníci ze všech koutů České republiky. V rámci projektu budou dobrovolníkům poskytovány nejen pracovní rukavice, ale také pytle z recyklovaných materiálů. Více informací o akci je k dispozici na www.uklidmecesko.cz.

O společnosti Würth Česká republika
Společnost Würth je předním světovým tvůrcem i výrobcem montážních materiálů a techniky. Skupina Würth byla založena v Německu v roce 1945 Adolfem Würthem, po jeho smrti v roce 1954 převzal vedení firmy jeho 19letý syn Reinhold Würth, který ji vede dodnes. Do České republiky vstoupila skupina Würth v roce 1992 a díky rychle rostoucímu týmu profesionálně vyškolených obchodních zástupců se brzy stala jedničkou mezi tuzemskými distributory montážní techniky. Na počátku byla firma specialistou na šrouby, dnes je odborníkem na veškerou montážní a upevňovací techniku. Její portfolio čítá přes 100 tisíc produktů od šroubů a hmoždinek, přes chemicko-technické produkty, kování pro nábytek a stavební kování a instalační materiály, až po drobné díly pro automobily, nářadí, stroje či zásobovací a odběrové systémy. Zkrátka vše pro řemesla spojená s automobily, zpracováním dřeva či kovů i pro stavební firmy a velké průmyslové podniky.

Kamila Žitňáková, tel: 420 725 544 106
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist