Jana Barešová, Jana Pohlová "> Spolek Ametyst: projektová výuka "Zahrada létě" - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolek-ametyst-projektova-vyuka-zahrada-lete
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spolek Ametyst: Spolek Ametyst: projektová výuka "Zahrada létě"

13. září 2021 | Spolek Ametyst
Autor: Jana Barešová, Jana Pohlová, tel: 608440557
Projekt Zahrada v létě
V posledních dvou měsících loňského školního roku jsme se v Ametystu věnovali výuce v rámci projektu Zahrada v létě, který byl finančně podpořen městem Plzeň. Díky této podpoře strávily děti z plzeňských mateřských škol příjemná dopoledne ve školních zahradách, které zkoumaly a poznávaly všemi smysly. Programem děti provázela víla Letnička. S ní si děti vyzkoušely chuť léta, vyrobily si voňavý náramek nebo objevovaly různé odstíny zelené. „Ze zkušeností víme, že příroda je velmi důležitá pro fyzické a psychické zdraví dětí, navíc posílení blízkého vztahu k přírodě je základním předpokladem a motivací pro její ochranu.”, přibližuje cíle programu lektorka Jana Barešová.
Ze strany mateřských škol byl o projekt velký zájem, a to i přesto, že musela být dodržována nařízená protiepidemiologická opatření. Za projevenou důvěru a podporu velmi děkujeme.
Díky tomu, že výuka probíhala v menších skupinkách, se nám podařilo ušetřit finanční prostředky, a můžeme tak v nabídce projektu pokračovat i v novém školním roce. Před koncem prázdnin proto oslovíme plzeňské mateřské školy a objednáme zbývající volné termíny výuky zdarma.
Veškeré informace najdete na našich webových stránkách: www.ametyst21.cz, případně na telefonním čísle 735 176 581 či e-mailu: cerna@ametyst21.cz.
Výuka bude opět probíhat za dodržování hygienických předpisů nařízených vládou a dle individuálních potřeb školy.

Spolek Ametyst
http://www.ametyst21.cz/zahrada-v-lete/
Realizaci projektu finančně podpořilo město Plzeň prostřednictvím Fondu životního prostředí.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist