https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolu-dame-cesko-dohromady.lidri-koalice-spolu-podepsali-koalicni-smlouvu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Koalice SPOLU: SPOLU dáme Česko dohromady. Lídři koalice SPOLU podepsali koaliční smlouvu

11. dubna 2021 | Koalice SPOLU
Předseda ODS Petr Fiala s předsedou KDU-ČSL Marianem Jurečkou a předsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou podepsali koaliční smlouvu koalice SPOLU, která bude kandidovat v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Do první fáze kampaně jdou s heslem „SPOLU dáme Česko dohromady“.

Strany kandidují společně, protože současná politická a společenská situace vyžaduje více než kdykoliv předtím mimořádnou spolupráci demokratických stran. Koalice klade důraz na prozápadní směřování České republiky nebo ochranu demokratického ústavního systému.

„Naše republika stojí na rozcestí a koalice SPOLU je tady pro všechny, kteří si přejí, aby se vydala směrem ke vzdělané a ve 21. století konkurenceschopné společnosti, která bude žít v ekonomicky silné zemi s nízkými a jednoduchými daněmi a vyrovnanými rozpočty, v zemi s nezpochybnitelnou prozápadní orientací. Neslibujeme zázraky do druhého dne a víme, že nás čeká spousta práce, jsem ale přesvědčen, že tým koalice SPOLU má dostatek rozumu a zkušeností, aby tuto práci zvládl. A dnešní podpis smlouvy je k tomu dalším důležitým krokem,“ říká předseda ODS a kandidát koalice SPOLU na premiéra Petr Fiala.

„SPOLU nabízíme pozitivní vizi pro společnost. Základním motivem naší spolupráce je, že máme na víc. Ve společnosti začíná převládat pesimismus, rezignace a zatrpklost. To musíme změnit, nabízíme energii, profesionalitu a empatii. Máme zkušenosti a lidi, kteří se nebudou muset učit pracovat ve vládě metodou pokus omyl. Jsme koalicí, která je zde pro pomoc pracujícím rodičům, nenechá na holičkách samoživitelky, seniory, a ty, kteří si sami pomoci nemohou. Spolu chceme zdravé životní prostředí. Ochrana vody a půdy či čistého ovzduší je pro nás důležitá v krajině i v průmyslu, i při rozvoji venkova a měst,“ nastínil další směřování koalice předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Podpisem koaliční smlouvy jsem potvrdila vůli členské základny TOP 09 vstoupit do předvolební koalice. Cítím opravdu velkou podporu ze strany členů k tomuto kroku a jsem přesvědčena, že společnými silami se nám podaří změnit vládu a postavit naši společnost i ekonomiku znovu na nohy. Jdeme do voleb s cílem vyhrát a složit vládu demokratických stran. Takovou vládu, která bude mít důvěru vlastních občanů, zaměří se na řešení problémů země, a která dokáže obnovit dobrou reputaci Česka i v zahraničí,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist