https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolu-myslime-zelene-i-behem-volebni-kampane
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: SPOLU: Myslíme zeleně i během volební kampaně

24. května 2021 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Koalici SPOLU nejde jen o obsah, ale také o formu volební kampaně. Už několik let se snažíme, aby naše volební kampaň byla co nejvíce v souladu přírodou a nenechávala po sobě zbytečnou ekologickou zátěž. Propisky, nafukovací balónky, tyčky k nim nebo bio čaje, to vše je z recyklovatelných a ekologicky odbouratelných materiálů, naopak volební plachty začnou po volbách žít svým druhým životem a rozhodně neskončí na skládce.

„Naše plachty, které můžete před volbami hojně vidět na plotech nebo balkónech rozhodně nejsou na jedno použití. Jakmile se po volbách stanou neaktuálními, je o ně velký zájem. Obratem putují do dřevníků, kde skvěle fungují jako ochrana před deštěm pro naštípané dřevo,“ popisuje nejčastější využití volebního „odpadu“ místopředseda KDU-ČSL pro životní prostředí Petr Hladík. Volební plachtové plakáty se navíc dají využít i jako vstupní materiál pro šití recyklovaných tašek na nákup nebo brašen přes jedno rameno pro studenty či školáky.

Recyklujeme, co můžeme
Bločky, trička a balónky včetně ekologických tyček, to je stručný výčet propagačních předmětů, které budou v kampani používané a jsou ekologicky odbouratelné. Také propagační propisky jsou převážně z papíru, stejně jako kartonové tyčky k oblíbeným nafukovacím balónkům. Tyčky jsou samozřejmě bez zbytečných plastových úchytů, a přesto skvěle drží nafouknuté balónky, které jsou vyrobené na bázi speciálního přírodního kaučuku. Proces degradace těchto balónků začíná vlivem světla a okolí ihned po nafouknutí, takže nezatěžují přírodu ani poté, co už doslouží svému účelu.

Podporujeme ekologické zemědělství
Zastavte se pro bylinný bio čaj u našeho volebního stánku, nádherně voní po ostružinách, mátě, jahodách a chrpě a má příznačné jméno Dobrá nálada. „Chceme dát jasně najevo, že je pro nás důležité nejen ekologické zemědělství, ale i udržitelné podnikání a lokální zemědělské produkty. Čaje pečlivě balené na jižní Moravě jsou toho zdárným příkladem,“ vyzdvihuje důležitost ekologického zemědělství předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Nikdo není dokonalý
I když se moc snažíme naší planetě nepřidělávat zbytečný odpad, některé věci zatím nahradit nedokážeme. A to například reflexní pásky, drobné dílky na propiskách nebo se nám během kampaně jen velmi těžko omezuje i doprava. Usilujeme ale aspoň o to, abychom většinu času maximálně využili všechny sedačky v autě a současně jezdili plně naložení. I takto malý krok má totiž smysl! Životní prostředí je pro nás prioritou a my ho chceme chránit nejen po volbách ale i během nich.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist