https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sprava-jeskyni-cr-uvitala-desetimilonteho-navstevnika
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa jeskyní ČR: Správa jeskyní ČR uvítala desetimilóntého návštěvníka

27. srpna 2019 | Správa jeskyní ČR
Autor: Dana Bílková
Od roku 2006, kdy byla v gesci ministerstva životního prostředí založena samostatná Správa jeskyní České republiky, navštívilo zpřístupněné jeskyně v její správě již deset milionů návštěvníků z mnoha zemí světa. Toho desetimiliontého přivítaly Javoříčské jeskyně v pátek 23. srpna 2019 přesně v 10:28 hod. Byl jím pan Pavel Ján z Prostějova se svojí dcerou Anetkou, kteří přijeli do jeskyní v rámci svých prázdninových cest. Jak se pochlubili, v oblíbených Javoříčských jeskyní nebyli poprvé a znají už i několik jiných moravských jeskyní. Vedoucí správy jeskyní Ing. Martin Koudelka jim předal pamětní list s volnou vstupenkou pro čtyři osoby do všech čtrnácti zpřístupněných jeskyní pod správou organizace. Samozřejmostí byla také trička s logem Javoříčských jeskyní a pár upomínkových drobností. Od obce Bouzov obdržel jubilejní návštěvník také dárkový poukaz na let balónem s možností výběru lokace i termínu. Jak sdělili pracovníci jeskyní, byl pan Ján natolik překvapen, že měli chvíli strach o jeho zdraví, zatímco jeho dcera Anetka si událost užívala podstatně lépe.

Javoříčské jeskyně na Olomoucku jsou jedny ze čtrnácti zpřístupněných jeskynních systémů, o které se stará Správa jeskyní České republiky. Celková délka jejich chodeb a dómů dosahuje šesti kilometrů a návštěvníci je mohou procházet ve dvou návštěvních okruzích o délce 790 a 360 m. Jsou největším zimovištěm netopýrů a vrápenců v České republice a jejich rozsáhlé dómy s unikátní krápníkovou výzdobou patří k nejkrásnějším ve střední Evropě.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist