Radek Drahný "> Správa KRNAP vyrazila na sousedská setkání - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sprava-krnap-vyrazila-na-sousedska-setkani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Správa KRNAP vyrazila na sousedská setkání

6. června 2024 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Sousedským setkáním na Benecku u kaple sv. Huberta jsme zahájili seriál akcí Troubení u kapliček a křížků, kterými v letošním roce plánujeme oslovit naše sousedy, obyvatele hor. Více než stovka příchozích si vyslechla loveckou hudbu v podání trubačů Správy KRNAP a následně všichni přítomní strávili příjemný podvečer v družných rozhovorech. Akce se konají v rámci oslav 120. výročí založení první krkonošské přírodní rezervace, kterou vyhlásil Jan Nepomuk hrabě Harrach v roce 1904 na Strmé stráni v Labském dole.

„V loňském roce jsme v rámci oslav 60. výročí založení KRNAP uspořádali několik koncertů našich trubačů a místních hudebníků v krkonošských kostelích. Byly to velmi úspěšné akce. Proto jsme se letos rozhodli na ně navázat cyklem sousedských setkání u kapliček a křížků,“ říká k podstatě akce ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch. „Loni při koncertech v kostelích rezonovalo slovo domov, letos u kapliček je to tradice, co je tím pevným základem, na kterém stavíme,“ upřesnil.

Seriál Troubení u kapliček a křížků bude pokračovat 12. července v 18 hodin u kaple sv. Michala na Konfiskátech mezi Lánovem a Černým Dolem, 19. července (18 h.) u Muzea krkonošských řemesel v Poniklé, 26. července (18 h.) u výklenkové kaple Panny Marie v Příchovicích, 2. srpna od 17 hodin v Horních Albeřicích a 9. srpna u Kaple Smíření v Bystřici u Mladých Buků. Vemte si s sebou třeba piknikový koš s občerstvením. My pro vás máme připravenou ochutnávku piva Harrach z Velkého Meziříčí (https://www.jelinkovavila.cz/cs/nase-pivo-harrach). Těšíme se na viděnou!

Další informace o průběhu letošního Krkonošského roku Harrachů najdete na sociálních sítích pod hashtagem #KrkonosskyRokHarrachu, případně #StrmaStran120.


Další informace o aktuálním dění v Krkonošském národním parku najdete na facebookovém profilu https://www.facebook.com/spravakrnap

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist