Mgr.Kateřina Goroškov "> Správná výživa mláďat od počátku s Grub Barf - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spravna-vyziva-mladat-od-pocatku-s-grub-barf
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muniga s.r.o.: Správná výživa mláďat od počátku s Grub Barf

2. března 2023 | Muniga s.r.o.
Autor: Mgr.Kateřina Goroškov, tel: 731613603
Mláďata jsou údajně všeobecně roztomilá proto, aby je dospělý jedinec miloval, neopustil je a staral se o ně. Pořídit si domů malé štěně nebo kotě vyžaduje určitou dávku zodpovědnosti. Každý jedinec má-li být spokojený, vyžaduje péči, a to i v oblasti správné stravy. Je dobré rozhodnout se v pravý čas, jak a čím především malého tvora krmit. Pokud zvolíte pro svého maz-líčka potraviny, které se navrací k přírodě, pak jsou výrobky Grub Barf tou správnou volbou. Ničeho se nebojte a nenechte se zastrašit pestrostí této stravy a určitým diskomfortem pro vás. Krmení BARFem je sice složitější, ale odměnou vám bude špičkově vypadající a cítící se domácí mazlíček plný vitality. Krmení mláďat se oproti dospělým jedincům liší. Štěně například potřebuje přibližně tři až sedm procent své předpokládané váhy v určitém časovém horizontu. Čím je starší, tím je procento nižší. Na ona tři procenta se dostáváme přibližně v roce věku. Vhodnými produkty pro start jídelníčku vašeho štěněte může být hovězí maso v kombinaci se zeleninou a rýží, drůbeží maso v kombinaci s ovocem a přílohou, koňské maso s batátem, Grub Barf paštika nebo novinka v portfoliu české firmy Grub Barf Jehněčí ve vlastní šťávě.

Aby Vaše prvotní nadšení ze štěněte či kočičky nevyprchalo příliš brzy, je dobré se na nový přírůstek v rodině připravit. Je dobré řádně se předem informovat nejenom o tom, kde bude spát, s čím si hrát, ale i o tom co bude jíst. Vyváženou stravou od počátku růstu zajistíte vašemu mazlíčkovi, ale i vám, společný dlouhý život plný radosti, Pro Vaše štěňata i koťata je třeba dbát na rozmanitost a pestrost stravy, její vyváženost. Nejčastější chyba je nepravidelnost ve stravování, špatný výběr nekvalitních surovin, krmení lidskou stravou a krmení potravin s nevyváženým poměrem živin. Dobré je začít s malým množstvím podávané stravy vícekrát denně. U malých přírůstků podáváme krmnou dávku 2–5× denně. Důležité je také vědět čím bylo mláďátko krmené u chovatele a podle toho přizpůsobit přechod na požadovanou stravu. Začínat bychom měli lehce stravitelnou stravou a po-stupně zařazovat do jídelníčku další druhy potravin.

„Příprava výrobků GRUB Barf vyžaduje řádnou přípravu a konzultaci s odborníky. Každé plemeno je něčím specifické i každá věková kategorie domácích mazlíčků. Důležité je i vědět, které suroviny nepoužívat vůbec, a které naopak pomáhají. Tak například víte, že pes nesmí hroznové víno, avoká-do a větší množství rajských jablek? Hroznové víno a rozinky vyvolávají při pozření u psů selhání ledvin. Rajčata obsahují látku tomanin, který je podobný jedovatým alkaloidům. Příznaky otravy se projevují průjmem, dýchacími problémy, letargií, nebo zvracením, “ uvádí Simona Princová, majitelka společnosti na výrobu speciálních krmiv ŽRASO s.r.o. „Při výrobě produktů, dbáme na výběr a přípravu kvalitních, čerstvých surovin a masa. Majitelům mláďátek bych doporučila sestavovat jídelníček velice pečlivě a něco si o krmení nastudovat nebo se můžete obrátit přímo na nás, rádi Vám poradíme s jídelníčkem a výběrem produktů pro vaše mláďátka,“ dodává Simona Princová.
Jehněčí ve vlastní šťávě Grub Barf

Je velmi vhodné zařazovat do jídelníčku pro mláďátka. Jehněčí je zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, předčí v tomto ohledu například maso drůbeží a vepřové. Kromě bílkovin a zmiňovaného železa je dobrým zdrojem vitamínů skupiny B (zejména B12), fosforu, zinku a hořčíku. Pro nižší obsah tuku představuje lehce stravitelný a dietní typ masa. Mezi chovateli začíná být jehněčí maso velice žádaným produktem a z toho důvodu takto kvalitní produkt zařadil Grub Barf do výroby. Cena výrobku je 47 Kč za 220ml balení.

Výrobky GRUB BARF lze zakoupit v prodejnách sítí Happy ZOO, Zvěrokruh, Archa Řevnice, Ratio, Easy BARF, Krmím masem A dále na e-shopech www.grub-barf.cz, www.superzoo.cz, www.rohlik.cz, www.kosik.cz, www.krmimasem.cz, www.mall.cz, www.alza.cz, Nově pak také v síti vybraných prodejen Kaufland.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist