Tereza Špirochová "> Sprcha GROHE Everstream s recyklací vody bude na trh uvedena na jaře 2024 - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sprcha-grohe-everstream-s-recyklaci-vody-bude-na-trh-uvedena-na-jare-2024
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

GROHE: Sprcha GROHE Everstream s recyklací vody bude na trh uvedena na jaře 2024

19. června 2023 | GROHE
Autor: Tereza Špirochová , tel: +420737477003
Zákazníci a novináři z Evropy, Středního východu a severní Afriky, kteří se zúčastnili akce GROHE X Professional v Lisabonu, měli příležitost navštívit speciální značkový showroom GROHE. Nabídka GROHE Professional v něm byla představena ve čtyřech oblastech, z nichž jedna byla recirkulační sprcha GROHE Everstream.
Oblast GROHE Everstream představila řešení, jakým mohou domácnosti zmírnit svůj negativní dopad na planetu a její zdroje. Recirkulační sprcha GROHE Everstream byla navržena tak, aby uživatelům poskytla zážitek ze sprchování, který očekávají, ale s co nejmenší spotřebou čerstvé vody. V recirkulačním režimu je voda nahromaděná v odtoku pumpována do oběhu, který zachovává požadovanou teplotu a vodu hygienicky ošetřuje. Spotřebuje se tak méně energie a šetří se voda, která by jinak odtékala do kanalizace.

Sprcha bude zákazníkům k dispozici od jara 2024. Sprchový systém se v současné době testuje v terénu a v druhé polovině roku 2023 se očekává zahájení školicího programu pro instalatéry. Kromě tohoto zcela nového produktu si společnost GROHE dává za cíl, aby všechny její podomítkové sprchy byly do roku 2030 připraveny na recyklaci vody.

Tento revoluční sprchový systém čistí, ohřívá a znovu využívá vodu, takže spotřebuje pouze čtvrtinu vody a třetinu energie, kterou obvykle vyžadují tradiční sprchy, což pro čtyřčlennou domácnost znamená úsporu nákladů až 65 % ročně a až o 70 % nižší emise CO2 (konkrétní výše úspor záleží na sprchovacích návycích).

Jonas Brennwald, Leader, LIXIL EMENA, k tomu říká: „Minulé léto bylo v Evropě jedno z nejsušších v historii. Nedostatek vody se dotýká nás všech a je naší povinností jako dodavatele vodních technologií nabízet řešení, která spotřebitelům umožní něco změnit. Zavedení technologie cirkulace vody do našeho portfolia GROHE povyšuje naši nabídku na nový udržitelný standard a je milníkem pro celou naši organizaci.“

Jak to funguje
Sprcha GROHE Everstream představuje řešení, jak může domácnost aktivně a pozitivně ovlivňovat náš osobní dopad na planetu a její zdroje. Rozděluje proces sprchování do tří částí, takže si uživatelé mohou vychutnat zážitek s vědomím, že minimalizují množství odpadu.

1) Nejdříve ze sprchy teče běžná, čerstvá voda.
2) Po namydlení nebo nanesení šamponu do vlasů se může uživatel rozhodnout přepnout režim: Voda shromážděná v odtoku se po přepnutí čerpá do okruhu, kde se udržuje požadovaná teplota a voda se hygienicky ošetřuje.
3) Po použití se sprcha vyčistí a připraví pro dalšího uživatele.

Popularizace úsporného hospodaření s vodou
„Naším posláním je poskytovat nejmodernější technologie pro udržitelné využívání vodních zdrojů a zároveň vytvářet další ekologickou hodnotu vody. Vzhledem k tomu, že usilujeme o cirkulární ekonomiku, může hrát oběhový charakter mnohem větší roli i v samotných výrobcích. GROHE Everstream posouvá naše technologie na další úroveň. Těšíme se na výsledky testování výrobku v terénu, abychom jej mohli vyladit pro uvedení na trh v roce 2024,“ říká David Mainka, Leader Electronics and Innovation R&D Fittings, LIXIL International.

Jako součást silného portfolia značek LIXIL jsou aktivity GROHE v oblasti udržitelnosti i vývoj produktů začleněny do environmentální vize společnosti LIXIL, která požaduje nulové emise uhlíku a život podle principů cirkulární ekonomiky. Jednou z oblastí, na kterou se zde zaměřujeme, je udržitelné využití vodních zdrojů. Cílem je pomáhat lidem užívat si vodu a zároveň zajistit udržitelné využívání vody v celosvětovém měřítku, které bude mít pozitivní dopad na planetu.
Tereza Špirochová , tel: 420737477003
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist