https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stan-nasel-opatreni-proti-smejdum-chce-rozsirit-zakaz-podomniho-prodeje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: STAN našel opatření proti šmejdům, chce rozšířit zákaz podomního prodeje

21. listopadu 2019 | STAN
Hnutí STAN posílá do Poslanecké sněmovny návrh zákona, který má zamezit podomnímu prodeji energií, především plynu a elektřiny.

Obce dnes sice mohou podomní prodej zakázat, na prodejce energií se však zákon nevztahuje. Starostové to chtějí změnit.

Navrhovaná právní úprava reaguje na aktuální situaci, kdy není možné ze strany obcí efektivně regulovat podomní prodej energií ve smyslu energetického zákona.

„Obce, které se pokouší regulovat tento prodej, vlastně jednají nezákonně. Předkládáme proto jednoduchou novelu energetického zákona, která obcím zákaz prodeje energií umožní,“ vysvětlil autor návrhu Vít Rakušan.

Novela má zabránit takovým případům, kdy podomní prodejci mnohdy úskokem či nekalými způsoby tlačí například na uzavření nových, mnohdy nevýhodných smluv na dodávky energií.

Česká obchodní inspekce řeší už přibližně dva tisíce případů podomního prodeje energií.

„Případů, kdy prodejce dotlačí klienty - nejčastěji seniory, k uzavření nevýhodných smluv, v poslední době přibývá. Hnutí STAN přichází s jednoduchým krokem, který má za cíl nekalým praktikám do budoucna zamezit,“ dodal předseda hnutí Rakušan.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist