https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stan-ods-pirati-a-spojenci-podepsali-ve-stredoceskem-kraji-koalicni-smlouvu.hejtmankou-bude-petra-peckova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: STAN, ODS, Piráti a Spojenci podepsali ve Středočeském kraji koaliční smlouvu. Hejtmankou bude Petra Pecková

4. listopadu 2020 | STAN
V pražských Dietzenhoferových sadech podepsali dnes odpoledne lídři budoucích středočeských vládních stran a uskupení koaliční smlouvu o spolupráci v Zastupitelstvu Středočeského kraje. Představili rovněž programové priority, na nichž se shodli během povolebních jednání. Ustavující zastupitelstvo kraje, které by mělo mimo jiné zvolit jako novou středočeskou hejtmanku Petru Peckovou (STAN), se bude konat 16. listopadu.

Petra Pecková, Martin Kupka (ODS), Jiří Snížek (Piráti) a Jan Jakob (Spojenci pro Středočeský kraj) dnes před novináři signovali smlouvu o spolupráci ve středočeském zastupitelstvu pro volební období 2020 až 2024. Své podpisy pod ni připojí i všichni další zastupitelé zvolení za zmíněné subjekty ve volbách do zastupitelstva Středočeského kraje, jež se konaly ve dnech 2. a 3. října 2020.

Hlavním cílem partnerů je prosazovat a plnit programové prohlášení, zejména prostřednictvím rady kraje, jednotlivých zúčastněných zastupitelů, prostřednictvím zástupců Středočeského kraje ve společnostech s majetkovou účastí kraje a prostřednictvím příspěvkových organizací zřizovaných krajem. Již dříve zveřejněné programové prohlášení je součástí příloh této zprávy.

„Široká koalice umožňuje, abychom pakliže budeme tu práci dělat dobře, mohli třeba být na kraji i více volebních období, abychom mohli dotáhnout do konce všechny změny, kterých chceme docílit,“ řekla Pecková.

Koaliční smlouva rovněž vymezuje s ohledem na programovou shodu personální rozdělení kompetencí v rámci Rady SK. Jména jednotlivých budoucích radních byla zveřejněna již po volbách.
Lídři s koaliční smlouvou

Navrhované složení Rady Středočeského kraje:

STAN
Hejtmanka (Petra Pecková)
Náměstek hejtmanky pro oblast financí, dotací a inovací (Věslav Michalik)
Radní pro oblast veřejné dopravy (Petr Borecký)
Radní pro oblast vzdělávání a sportu (Milan Vácha)

ODS
Náměstek hejtmanky pro oblast silniční dopravy a statutární zástupce (Martin Kupka)
Radní pro oblast investic, majetku a veřejných zakázek (Libor Lesák)
Radní pro oblast zdravotnictví (Pavel Pavlík)
Radní pro oblast sociálních věcí (Martin Hrabánek)

Piráti
Náměstek hejtmanky pro regionální rozvoj a územní plánování (Jiří Snížek)
Radní pro oblast životního prostředí a zemědělství (Jana Skopalíková)

Spojenci
Radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovní ruch (Jan Jakob)

Prostřednictvím koaliční smlouvy se partneři dohodli na zřízení patnáctičlenných výborů zastupitelstva kraje i na obsazení funkcí předsedů, místopředsedů a členů výborů v poměru k volebním výsledkům.
Petra Pecková podepisuje koaliční smlouvu


Kdo je Petra Pecková (STAN)?

Vzdělání
Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, obor Veřejná a sociální politika (Mgr.)
Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, obory Mediální studia a žurnalistika + politologie
Vyšší odborná škola publicistiky

Zaměstnání
2014 – dosud - Starostka města Mnichovice
2014 – dosud - Členka Výboru pro rozvoj měst a obcí Středočeského kraje
2014 – dosud - Členka krajského představenstva Sdružení místních samospráv ČR
2010 - 2014 - Místostarostka města Mnichovice (odpovědnost za oblast školství a kultury)
2011 - 2014 - Reportérka, scénáristka a režisérka projektů - na volné noze (Pořady: Krotitelé dluhů, Tísňová linka, 112 – V ohrožení života)
1996 - 2011 - TV NOVA, redakce zpravodajství a publicistiky (reportérka a režisérka pořadu Občanské judo, reportáže pro pořady Zálety a Víkend, scénáře pro talk show Áčko)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist