https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stan-povede-do-eurovoleb-stanislav-polcak
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: STAN povede do eurovoleb Stanislav Polčák

18. prosince 2018 | STAN
Lídrem hnutí Starostů a nezávislých pro nadcházející volby do Evropského parlamentu bude europoslanec Stanislav Polčák.

Vedení STAN je přesvědčeno, že Polčák dokáže jako lídr dobře zužitkovat své zkušenosti europoslance i předsedy Sdružení místních samospráv České republiky, a může tak nabídnout evropský rozhled i znalost lokálních problémů a jejich řešení.

„Děkuji hnutí za podporu. Do voleb jdu se vší vážností. Náš kontinent stojí před několika zásadními výzvami a potřebuje odpovědné politiky, kteří projekt Evropské unie podporují, ale zároveň se o něm nebojí uvažovat kriticky,“ uvedl Polčák.

K hlavním úkolům, které musí EU aktivně řešit podle něj patří především zajištění bezpečnosti občanů, klimatické změny a jejich hrozící dopady, rozvoj moderních dopravních a infrastrukturních sítí, rozpočtová odpovědnost jednotlivých států, přetrvávající sociální a ekonomické rozdíly mezi regiony a vzestup populistických a extremistických hnutí.


Do voleb společně

„Před EU stojí velké úkoly, a bude proto důležité spojit i na domácí úrovni síly s partnery, kteří stejně jako my cítí, že v eurovolbách jde o víc než jen o vlastní ego, značku či kandidáty. Chceme ukázat, že pokud se dají dohromady liberální, demokratické a proevropské síly, můžeme zvítězit nad těmi, kteří smysl evropské spolupráce zpochybňují,“ uvedl Polčák s tím, že dnes, více než kdy jindy, je třeba vyslat jasný signál, že není správnou cestou rozdělovat, ale spojovat lidi, kteří sice mohou zastávat různé názory, ale sdílí společné hodnoty.

Širokou koalici proevropských stran a hnutí by chtěl Polčák představit už v lednu.


V dubnu STAN zvolí nového předsedu

Předseda STAN Petr Gazdík navrhl dnes Celostátnímu výboru hnutí STAN, aby dubnový sněm hnutí byl volební s tím, že on sám už na předsedu kandidovat nebude.

„Rozhodl jsem se tak po pečlivé úvaze. Hnutí STAN je nyní ve výborné kondici po vyhraných komunálních a velmi úspěšných senátních volbách. Rád bych, aby můj nástupce měl dostatečný čas na rozjezd před krajskými volbami v roce 2020,” vysvětluje Petr Gazdík.

Zároveň zdůraznil, že nadále cítí za hnutí odpovědnost a je připraven nabídnout mu své síly a zkušenosti.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist