https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stanislav-blaha-kandidat-andreje-babise-na-sefa-cd-nesplnuje-elementarni-predpoklady-pro-tuto-funkci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Stanislav Blaha: Kandidát Andreje Babiše na šéfa ČD nesplňuje elementární předpoklady pro tuto funkci

25. září 2019 | ODS
​​​​​​​Podle Stanislava Blahy vládne v dopravě pod hnutím ANO chaos. Jedním z příkladů špatné práce vládního hnutí je podle něj neschopnost vybrat ředitele Českých drah.

„Opakovaně mluvím o tom, jaký chaos vládne v rezortu dopravy od jeho převzetí hnutím ANO. České dráhy jsou toho bohužel dalším smutným příkladem. Už dvakrát se tu za posledních pět let měnil generální ředitel po několika měsících (Kurucz, Kupec), i když se při každém jmenování zdůrazňovala údajná profesionalita a zkušenost. Pevně věřím, že ANO teď nepíše další takový příběh v případě pana Nebeského, kterého podle mnoha médií tlačí osobně Andrej Babiš a který nesplňuje elementární podmínky pro výkon tak zodpovědné a důležité funkce,“ říká expert ODS pro dopravu Stanislav Blaha, který kritizuje Nebeského především proto, že nemá dostatečné manažerské zkušenosti.

„Největší firma, kterou vedl, měla 19 zaměstnanců. Parametry výběrového řízení na člena představenstva přitom hovořily o tom, že kandidáti by měli mít zkušenosti s vedením společnosti o minimálním počtu 300 zaměstnanců. I přesto, že byla hranice snížena na 100 zaměstnanců, pan Nebeský se takové podmínce ani neblíží, a neměl by na tuto funkci vůbec kandidovat,“ dodává Blaha.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist