https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stanislav-blaha-ministr-kremlik-uspesne-pokracuje-v-rozkladu-celeho-resortu-dopravy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Stanislav Blaha: Ministr Kremlík „úspěšně“ pokračuje v rozkladu celého resortu dopravy

16. srpna 2019 | ODS
Ani nástup nového ministra dopravy Kremlíka a jeho prvních 100 dnů ve funkci neodvrátily stupňující se chaos v resortu dopravy. „Bohužel konec ministra Ťoka neznamená konec obřích problémů na ministerstvu dopravy. Naopak ministrovi Kremlíkovi se některé z nich ještě podařilo dál eskalovat. Dovolili jsme si dnes u příležitosti ministrova vlastního bilancování sestavit seznam těch nejzásadnějších,“ říká poslanec a dopravní expert ODS Stanislav Blaha.

1. Personální chaos na ŘSD: ministr Kremlík už dvakrát vyměnil GŘ ŘSD.

2. Personální chaos v ČD: ministr Kremlík vyměnil GŘ ČD (s tím, že odvolaný Kupec byl v té funkci jen 9 měsíců).

3. Mýto: a) Ministr Kremlík zásadně otočil v platbě mýtného na silnicích prvních tříd a porušil slib svého předchůdce i premiéra starostům, hejtmanům a prezidentovi, že se na nich mýto vybírat nebude. b) Ministr Kremlík nenabízí řešení právní nejistoty kolem výběru nového provozovatele mýtného systému po poslední sérii rozsudků Krajského soudu v Brně. c) Ministr Kremlík neřeší fiasko tendru na administrátora mýtného systému.

4. Ministr Kremlík způsobil mnohamilionovou škodu, když nechal na přání premiéra odložit termín zúžení D1 v úseku Chodov - Modletice o 48 hodin 90 minut před začátkem stavebních prací.

5. Ministr Kremlík se úspěšně vyhýbá Poslanecké sněmovně během interpelací i televizním diskusím (prázdná židle v OVM).

6. Ministr Kremlík, nejenže nerozváží slibovanou vodu v kolonách na D1 na motorkách, jak slíbil, ale ještě celé léto nechává D1 v jednom pruhu navzdory původním slibům, což vede k téměř každodennímu kolapsu v úseku u Velkého Meziříčí.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist