https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stanovisko-evropskeho-parlamentu-k-6-ekologickemu-akcnimu-programu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropský parlament, český text ICEU: Stanovisko Evropského parlamentu k 6. ekologickému akčnímu programu

Dne 17. ledna přijal Evropský parlament své stanovisko k 6. ekologickému akčnímu programu. Odmítl napjatý harmonogram a náročné cíle, ale přijal některé pozměňovací návrhy.


Vyplývá z nich, že tematické strategie by měly být k realizaci připraveny nejpozději do roku 2003 (Komise navrhovala pět let) a jejich přijetí by mělo podléhat spolurozhodování.
<p>
Je třeba evidovat dotace vedoucí k nepříznivým dopadům na životní prostředí a předkládat návrhy vedoucí „k postupnému rušení ekologicky nepříznivých dotací“. Je třeba prosazovat ekologické daně, nejlépe na úrovni celého Společenství.
<p>
Do roku 2020 by se emise skleníkových plynů měly postupně snižovat z úrovně roku 1990 o jedno procento ročně.
<p>
Konečně je také třeba bojovat proti ekologické kriminalitě.
<p>
Akční plán je umístěn na <a href="http://europa.eu.int/comm/environment/newprg/index.htm" target="_blank">http://europa.eu.int/comm/environment/newprg/index.htm</a>

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist