https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stanovisko-k-zadosti-elektrarny-opatovice-o-vyjimku-z-emisi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana Královéhradecký kraj: Stanovisko k žádosti Elektrárny Opatovice o výjimku z emisí

Naším cílem je dojít k co nejrychlejší plynofikaci elektrárny, což je z dlouhodobého hlediska pro životní prostředí ten nejdůležitější krok. Nezříkáme se ani aktivní účasti v současné době přerušeném správním řízení o výjimkách emisních limitů na oxidy dusíku a rtuti.

Na žádost Královéhradeckého kraje proběhne po opětovném spuštění řízení ústní jednání, kde si ze zástupci elektrárny chceme jejich žádost dopodrobna vyjasnit. Jedná se například o nestandardní dobu vyjímek s ohledem na obdobné případy v jiných částech Česka. Po ústním jednání bude zformulováno stanovisko kraje. Finální slovo bude mít některé z příštích zastupitelstev.

Piráti a ani Královéhradecký kraj nemají pravomoc rozhodnout o výjimce. O té rozhoduje ve správním řízení Kraj Vysočina a ten stanovisko Královéhradeckého vůbec nemusí respektovat.

zastupitelský klub České pirátské strany

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist