https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stanovisko-strany-zelenych-k-oplocovani-botanicke-zahrady-v-troji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Stanovisko Strany zelených k oplocování botanické zahrady v Troji

2. května 2011 | Strana zelených
Členové Strany zelených v Praze 8 dlouhodobě nesouhlasí s postupným oplocováním Botanické zahrady v Troji. Budete-li psát o tomto tématu, budu děkovat, pokud do reakcí zahrnete i naše stanovisko a návrh postupu proti vedení zahrady:

"Zelení proti postupnému oplocování Botanické zahrady protestují už od roku 2009, kdy zahrada s touto akcí začala. Příští středu se uskuteční schůze zastupitelstva Prahy 8. Na ní klub Strany zelených předloží k hlasování usnesení, kterým zastupitelé odsoudí arogantní postup vedení Botanické zahrady vůdči občanům a uloží starostovi jednat s příslušným radním hl. m. Prahy o zastavení procesu uzavírání zahrady pro veřejnost. Cílem bude zásadním způsobem přehodnotit zastaralý plán rozvoje Botanické zahrady z roku 2002, který s oplocením zahrady počítá," říká zastupitel za zelené Petr Vilgus.

"Botanická zahrada se chová jako soukromý podnik, který své kroky nekonzultuje s místními politiky a zejména s veřejností. Faktem však je, že zahrada je organizací ve vlastnictví města - tedy všech Pražanů. Takový podnik si prostě nemůže dovolit ignorovat vůli občanů," dodává Petr Vilgus ze Strany zelených.

Co by myslím mělo zaznít, je fakt, že plán na rozvoj zahrady (která je stejně jako třeba ZOO městskou firmou) byl schválen Radou hl. m. Prahy v napjatém období těsně po povodních v roce 2002. Právě na tento dokument se odvolává ředitel zahrady i politici, když stavbu plotu obhajují. Doporučuji kontaktovat příslušného radního hl. m. Prahy, pod kterého Botanická zahrada spadá a zeptat se na jeho názor. Podle mě je zahrada v kompetenci radního Lukáše Kauckého, který má v portfoliu kulturu a cestovní ruch. Před ním za tuto oblast zodpovídal Pecha a ještě před ním Milan Richter. Kaucký je ten člověk, který přímo řídí ředitele zahrady, navrhuje mu roční odměny..., proto má přímý vliv na další vývoj v zahradě.

+++

Více k tématu:
http://protiplotu.wordpress.com/

Naše dřívější vystoupení k tomuto tématu:
http://www.ct24.cz/regionalni/50088-botanicka-zahrada-v-troji-expanduje/
http://praha.zeleni.cz/12761/clanek/nenicte-lesopark-u-botanicke-zahrady-v-troji/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist