https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stante-se-dobrovolniky-na-jablecne-slavnosti-v-hostetine-3
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZO ČSOP Veronica: Staňte se dobrovolníky na Jablečné slavnosti v Hostětíně

16. září 2019 | ZO ČSOP Veronica
Autor: Hana Machů, tel: 739569264
Sto pomocných párů rukou potřebují každoročně organizátoři Jablečné slavnosti v Hostětíně. Akce je unikátní nejen svým atraktivním jablečným programem, ale také tím, že se na ní podílí řada dobrovolníků. Letos mezi nimi můžete být i vy, a to v neděli 29. září 2019.

Jablečná slavnost v Hostětíně - to jsou jablka na každém kroku a ve všech podobách. Čerstvě vylisovaný mošt v moštárně, pečená jablka v jablečných moučnících i čerstvě utržená jablka ze stromu v přírodní zahradě Centra Veronica. Jablečná slavnost je biojarmark, trh regionálních produktů a řemeslných výrobků s regionální značkou Tradice Bílých Karpat.

Jablečná slavnost je také den otevřených dveří v moštárně, ekoporadna, exkurze v přírodní zahradě a ekologických projektech v obci. Občerstvit se můžete ve fairtradové kavárně, nebo si dát domácí kyselicu, guláš 4x jinak či vegetariánské/veganské menu.

Bohaté zážitky si odnesou především i děti, pro které je zde řemeslná stezka s úkoly, tradiční dřevěný kolotoč a další dětské vychytávky. Jablečná slavnost je tedy pastva nejen pro vaše jazýčky, ale i oči a uši, protože je zde mnohé k vidění i slyšení.

Na zajištění chodu akce se můžete podílet i vy. Zažijete zákulisí celé akce, potěší vás příjemný pocit z dobrovolnické práce, získáte nové přátele a pomůžete neziskové ekologické organizaci. Nepřijdete ani o bohatý program slavnosti, protože při práci budete mít i pauzy, abyste si slavnost užili.
Dobrovolníci pomáhají například při prodeji vstupenek, moštů, moučníků, tomboly, na parkovišti i při hrách s dětmi.

Pokud vás láká tato nabídka a chcete zažít slavnost „jinak“, tak kontaktujte organizátory na webu www.jablecna-slavnost.cz

To, že se bude 2000 návštěvníkům slavnosti nedělní den líbit, bude i vaše zásluha.Kontakt:
Hana.machu@veronica.cz
Tel. 739 569 264
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist