https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/starosta-roztok-vyzyva-ministra-havlicka-prijedte-vlakem-vysvetlit-nehody-na-draze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Starosta Roztok vyzývá ministra Havlíčka: Přijeďte vlakem vysvětlit nehody na dráze

23. července 2020 | TOP 09
Jan Jakob zaslal ministru dopravy, řediteli ČD i řediteli Správy železnic jízdenku do Roztok. Místopředseda TOP 09 doufá, že na cestu s ČD budou mít odvahu. Cílem setkání a vzájemné diskuze je vysvětlit, zda na dráze dochází k systémovému selhání.

Místopředseda TOP 09 a starosta Roztok Jan Jakob chce po ministru dopravy Karlu Havlíčkovi jasné vysvětlení nárůstu železničních nehod. Ministrovi kromě dopisu zaslal i jízdenku na vlak právě do Roztok, kde by s ním rád prodiskutoval bezpečnost železničního provozu. Totožný dopis Jan Jakob adresoval také generálnímu řediteli Českých drah Václavovi Nebeskému a generálnímu řediteli Správy železnic Jiřímu Svobodovi.

„Jsem starostou města, odkud spousta lidí cestuje za prací do Prahy. Ještě donedávna platilo, že se vlakem mohli do cílové destinace dostat nejenom včas, ale hlavně bezpečně. Kvůli událostem posledních týdnů o tento pocit klidu přichází,“ říká místopředseda TOP 09 a starosta Roztok Jan Jakob.

„Dovolil jsem si tedy zodpovědné manažery pozvat do Roztok, aby si na vlastní kůži zkusili, jaké je to cestovat s Českými dráhami v roce 2020. Věřím, že najdou dostatek odvahy nejen na cestu, ale především na následnou diskuzi,“ vysvětluje Jakob.

Podle Jakoba se nejedná o náhodu, ale na trati dochází k systémovému selhání. Proto by uvítal, kdyby ministr dopravy, generální ředitelé Českých drah a Správy železnici dokázali zodpovědět tyto zásadní otázky:
* Jakým způsobem je zabezpečena železniční doprava v ČR?
* Jaká opatření jste v průběhu července tohoto roku zavedl?
* Jaká opatření hodláte v budoucnu zavést?
* Jaká chytrá opatření v železniční dopravě fungují, aby byl eliminován lidský faktor?
* Proč nefunguje automatické zastavení vlaku, když projede návěštím „stůj“?
* Kdy bude zavedeno chytré řízení a zabezpečení železniční dopravy?
* Co uděláte pro to, aby zaměstnanci v železniční dopravě nebyli přetíženi?
* Nebylo by vhodné zrušit řadu nesmyslných slev a prostředky na ně určené raději využít na bezpečnost železniční dopravy?


Soubory ke stažení (Dopis ministru dopravy Karlu Havlíčkovi a jízdenky pro ministra dopravy, ředitele ČD a Správy železnic) na https://www.top09.cz/co-delame/tiskove-zpravy/starosta-roztok-vyzyva-ministra-havlicka-prijedte-vlakem-vysvetlit-nehody-na-draze-27554.html

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist