https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/starosty-povede-do-evropskych-voleb-danuse-nerudova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: Starosty povede do evropských voleb Danuše Nerudová

7. března 2024 | STAN
Celostátní výbor dnes schválil kandidátní listinu s názvem Starostové a osobnosti pro Evropu v čele s ekonomkou a bývalou prezidentskou kandidátkou Danuší Nerudovou. Z druhého místa ji bude podporovat místopředseda Starostů, právník Jan Farský. Kromě celé kandidátky představili Starostové i dvanáct priorit, které budou chtít v Evropském parlamentu prosazovat. Postarat se chceme o bezpečnou a soběstačnou Evropu, o příležitosti pro mladé nebo o kvalitu a rozvoj regionů. Jasně proevropský tým sestavený z odborníků, zkušených i mladých lidí se zasadí o to, aby se v Evropě řešily skutečné starosti lidí.

Starostové a nezávislí jdou do evropských voleb v koalici se Starosty pro Liberecký kraj, a to jako liberální a proevropské uskupení, jehož cílem je mimo jiné změna převládajícího pohledu na Brusel a Evropskou unii jako takovou. „Chceme proměnit přístup vůči EU jako vnějšímu nepříteli. Postavili jsme sebevědomou, profesionální proevropskou kandidátku a program s ambicí spoluurčovat budoucnost Evropy a spoluvytvářet mimo jiné bezpečné, udržitelné a soběstačné společenství, ve kterém Česká republika hraje odpovídající a aktivní roli,” shrnul předseda Starostů Vít Rakušan.

Do eurovoleb vstupují Starostové s programem a týmem lidí, kteří podpoří právě jasně proevropskou vizi. „Jsem ráda, že máme kandidátku, která má za cíl pracovat na úspěchu ČR, nikoliv bořit Evropu. Je čas poslat do Bruselu politiky, kteří budou tvrdě pracovat na úspěchu naší země. Chceme aktivně hájit zájmy lidí a řešit jejich problémy. Každý občan musí poznat výhody našeho členství v Evropské unii. Těší mě, že náš program podporuje rovné šance pro každého. Ať už jste mladí nebo starší, váš hlas bude slyšet. Chceme, aby každý měl možnost ovlivnit Evropu, ve které žijeme. A aby naše politika byla vaší politikou. Je na čase, abychom přestali Evropu odmítat, a naopak začali pracovat na společném úspěchu. Česko musí hrát v Evropě první ligu,” popsala hlavní cíl Starostů lídryně kandidátky Danuše Nerudová.

Součástí toho je ambiciózní plán přinášející návrhy, jak dosáhnout Evropy takové, jakou si ji Starostové představují - akceschopné, vzdělané a inovativní, která chrání jak klimatickou, tak energetickou bezpečnost.

„Připravili jsme program, který posune naši zemi a Unii dopředu. Chceme se věnovat regionům a jejich rozvoji a stírat tak jejich rozdíly. Usilovat o zajištění potravinové, energetické nebo lékové soběstačnosti. Budeme podporovat přechod od fosilní paliv, udržitelnost a ochrana klimatu je pro nás zásadní. Mojí osobní ambicí je posílit spolupráci v oblasti obrany v rámci NATO, ale prohloubit spolupráci i mezi členskými státy Unie. Věnovat se ale budeme i nadbytečným regulacím ze strany EU a jejich zjednodušení. Jsme prostě připraveni se zasadit o to, aby se v Evropě řešily vaše starosti,” popsal cíle místopředseda hnutí Jan Farský, který stojí za evropským záměrem Starostů, a dodal: „Kandidátku stavíme jako dlouhodobý projekt. Všichni kandidáti budou dál řešit a komunikovat naši evropskou politiku nejen v EU, ale dlouhodobě i na domácí půdě, v rámci svých měst a regionů.”

Danuši Nerudovou a Jana Farského dále doplňují místostarostka Petra Korlaar, starosta Radim Sršeň, poslankyně Lucie Potůčková, poslanec Martin Exner, poradce ministra a student Adam Trunečka, právník a analytik Andrej Poleščuk, advokátka Nikol Turková, občanský aktivista Jaroslav Miko, ekoložka Eva Volfová nebo analytik evropské politiky Adam Holub.

O co se chceme v Evropě postarat?
1. Postaráme se o kvalitu života v regionech.
2. Postaráme se o to, aby Evropa byla přívětivá i pro mladé lidi.
3. Postaráme se o Evropu bez nelegální migrace.
4. Postaráme se o větší potravinovou soběstačnost a bezpečnost Evropy.
5. Postaráme se o to, aby Evropa snižovala emise skleníkových plynů.
6. Postaráme se o to, aby Evropa v boji s dezinformacemi vítězila.
7. Postaráme se o bezpečnost Evropy.
8. Postaráme se o energetickou a surovinovou bezpečnost Evropy.
9. Postaráme se o snížení zbytečných regulací.
10. Postaráme se o to, aby se velcí hráči nevyhýbali placení daní.
11. Postaráme se o ochranu vašich osobních údajů.
12. Postaráme se, aby mladí lidé dostali příležitost účastnit se demokracie.

Další podrobnosti k programu i ke všem našim kandidátům najdete na našem evropském webu www.starameseocesko.eu.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist