https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/startuje-ctvrty-rocnik-poznej-sveho-farmare-lidem-se-otevre-19-farem-po-cele-republice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZe ČR: Startuje čtvrtý ročník Poznej svého farmáře, lidem se otevře 19 farem po celé republice

3. května 2017 | MZe ČR
Autor: Markéta Ježková
V sobotu 13. května odstartuje na Pštrosí farmě Krejný na Ústecku letošní ročník Poznej svého farmáře. V průběhu šesti měsíců zavítá série vzdělávacích akcí do všech krajů České republiky. Cílem projektu je podpořit prodej ze dvora a seznámit veřejnost s kvalitními potravinami.

„V letošním roce navštívíme celkem 19 farem po celé České republice. Lokální producenti díky tomu budou mít možnost seznámit se svými výrobky lidi ze svého okolí, kteří o nich často bohužel ani nevědí. Je to škoda, protože tito farmáři nabízí potraviny nejvyšší kvality,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Návštěvníci na každé z farem mohou vždy na jednom místě ochutnat výrobky přímo od farmářů, nakoupit kvalitní potraviny z regionu a podívat se, jak farmáři hospodaří a vyrábí potraviny. Nedílnou součástí každé akce je i tematický doprovodný program pro celé rodiny, např. hudební a divadelní vystoupení, představení regionálních potravin či lokálních farmářů nebo foodtruck se sladkovodními rybami. Pro děti je připraveno malování na obličej, projížďky na ponících nebo skákací kombajn.

Loňský ročník, který se uskutečnil na třinácti farmách, navštívilo bezmála 10 tisíc lidí. Průměrná návštěvnost každé akce tak přesáhla 760 lidí. Původní rozpočet byl zhruba 4,7 milionů korun, konečné náklady činily 2,87 milionu korun. Letošní rozpočet na všech 19 akcí je 5 milionů korun.


Termíny a místa konání projektu Poznej svého farmáře v roce 2017:
13. 5. Pštrosí farma Krejný (Ústecký kraj)
20. 5. Mlékárna Klíč (Jihomoravský kraj)
27. 5. Školní statek Opava (Moravskoslezský kraj)
3. 6. Kozí farma Nikáda (Olomoucký kraj)
17. 6. Dvůr Seletice (Středočeský kraj)
24. 6. Kozojedský dvůr (Zlínský kraj)
1. 7. Farma na Rychtě (Moravská Třebová)
15. 7. Biostatek (Karlovarský kraj)
22. 7. Ušatá Koza (Moravskoslezský kraj)
29. 7. farma Galloway (Plzeňský kraj)
5. 8. Ekofarma Svinná (Plzeňský kraj)
12. 8. Ekofama Filoun (Liberecký kraj)
19. 8. Ekofarma Olešná (Jihočeský kraj)
2. 9. Borovanský mlýn (Jihočeský kraj)
16. 9. Rodinná ovocnářská farma Miroslav Frydrych (Královehradecký kraj)
23. 9. Doubravský dvůr (Olomoucký kraj)
30. 9. Vařejkův dvůr (Vysočina)
7. 10. Zlatá Farma (Olomoucký kraj)
14. 10. Bříství - Ovocné sady (Středočeský kraj)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist