https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/startuje-letni-soutez-cesty-pameti-s-aplikaci-mista-pameti-naroda
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Post Bellum: Startuje letní soutěž Cesty pamětí s aplikací Místa Paměti národa

21. července 2016 | Post Bellum
Vydejte se na místa, kde se odehrála operace Anthropoid nebo si projděte trasy převaděčů na Západ. Povede vás mobilní aplikace Místa Paměti národa plná příběhů a audiozáznamů přímých svědků. Na nejlepší cestovatele registrované v soutěži Cesty paměti po historických místech čekají na podzim věcné ceny.

Obecně prospěšná společnost Post Bellum vydává letos novou verzi interaktivního průvodce – mobilní aplikace Místa Paměti národa, která skrze přímá svědectví účastníků nebo svědků představí místa a příběhy spjaté s 20. stoletím. Na milovníky turistiky i cyklistiky a historie čeká jedenáct tras v devíti krajích České republiky, které mapují nejzajímavější historické fenomény nebo události daného regionu.

V Praze mohou jít uživatelé aplikace po stopách atentátu na Heydricha, v severozápadních Čechách poznat souostroví svobody, které v časech normalizace tvořili baráky členů undergroundu, na Šumavě projít stezkou převaděčů přes železnou oponu, na Táborsku objevit následky násilné kolektivizace venkova nebo na Vysočině navštívit místa spojená s životem a tragickou smrtí faráře Toufara.

Pěší trasy a cyklostezky připravili renomovaní historici, novináři a spisovatelé Miloš Doležal, Jiří Padevět, Petr Zídek, Petr Mallota, Pavel Šmejkal a jiní.

Pokud se uživatelé mobilní aplikace zároveň registrují na www.mistapametinaroda.cz, mohou se zúčastnit letní soutěže Cesty pamětí. Mobilní aplikace cestovatele naviguje, za navštívení každého bodu na trase udělí bod, za absolvování celé trasy pak virtuální Pečeť národa. Pro zvídavé cestovatele jsou připraveny kvízové otázky, možnost každou trasu ohodnotit nebo sdílet vyprávěné příběhy na sociálních sítích.

Během prázdnin bude Post Bellum na webových stránkách aplikace zveřejňovat průběžné pořadí účastníků soutěže Cesty pamětí. V září vyhlásí nejlepší Chodce pamětí, kteří získají DVD komplet rozhlasových pořadů Příběhy 20. století, knihy z našeho e-nakladatelství, trička s výjevy z komiksové knihy Ještě jsme ve válce a vstupenku na udílení Cen Paměti národa.

Aplikace je dostupná pro mobilní telefony se systémem Android i iOS. Podrobné podmínky soutěže najdou zájemci na www.mistapametinaroda.cz v záložce Cesty pamětí/soutěž.

Místa Paměti národa mohou zpestřit prázdniny a dovolenou i těm, kteří se neplánují účastnit soutěže a procházet soutěžní trasy. V aplikaci je uloženo více než 1000 příběhů na téměř 850 místech, lidé se tedy při letním cestování mohou kdykoliv v aplikaci podívat, jaké zajímavé události se odehrály v jejich blízkém okolí. K lokalitám se váží nejen psané příběhy, ale také audionahrávky autentických výpovědí pamětníků a historické fotografie.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist