Mgr. Ivana Hlinková "> Stát zaplatí zájemcům Návrh energeticky úsporných opatření (NEO) pro rodinné a bytové domy - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stat-zaplati-zajemcum-navrh-energeticky-uspornych-opatreni-neo-pro-rodinne-a-bytove-domy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: Stát zaplatí zájemcům Návrh energeticky úsporných opatření (NEO) pro rodinné a bytové domy

20. července 2023 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325
Spolek Energy Centre České Budějovice, který je součástí největší poradenské sítě zaměřené na energetické úspory v České republice - EKIS, oznamuje zavedení nového typu konzultace: Návrh energeticky úsporných opatření (NEO) pro rodinné a bytové domy. Tento nový program je určený pro vlastníky nemovitostí, kteří si přejí snížit svou spotřebu energie.

Jedinečnost programu NEO spočívá v tom, že kromě konzultací poskytuje i možnost vytvoření individuálního Návrhu energeticky úsporných opatření pro každou nemovitost. Energetičtí specialisté provedou zdarma základní zhodnocení renovačního potenciálu budovy, navrhnou úsporná opatření, která reflektují stav budovy a současně zohlední potřeby klienta. Součástí návrhu bude také odhad nákladů spojených s realizací navrhovaných opatření, informace o dostupných dotačních příležitostech a návrhy dalšího možného postupu.
"Díky programu NEO mají vlastníci rodinných a bytových domů možnost vytvořit plán renovací, který lze realizovat najednou nebo postupně, a tím dlouhodobě snížit svou spotřebu energie“, uvedla Mgr. Ivana Hlinková, jednatelka Energy Centre České Budějovice. "Chceme veřejnost informovat o možnostech a vhodných energeticky úsporných opatřeních na konkrétních nemovitostech a také o dostupných finančních podporách pro realizaci energeticky úsporných projektů."
Energy Centre České Budějovice je připraveno poskytnout všem zájemcům o energeticky úsporná opatření nezávislou a bezplatnou odbornou pomoc. Možnosti poradenství lze nalézt zde: https://eccb.info/pro-verejnost/poradenstvi/neo/.
Tento projekt je financován z prostředků Evropské unie z fondu Next Generation EU.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist