https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stavebni-povoleni-az-za-rok-navrhujeme-zasadni-zrychleni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: Stavební povolení až za rok? Navrhujeme zásadní zrychlení

10. dubna 2018 | STAN
Chceme zrychlit proces stavebního řízení, odstranit likvidační pokuty měst v zákoně o GDPR, dostat odborníky z praxe do škol a zabránit okrádání turistů ve směnárnách.

"Stávající situace je taková, že na stavební povolení lidé čekají i 55 týdnů. A to kvůli složitému byrokratickému procesu, protože žádost musí být posouzena nikoliv jen úředníkem na stavebním úřadě, ale i úředníkem z obce s rozšířenou působností. Vláda zítra projedná náš návrh, kterým rušíme část této byrokracie, a díky kterému se celé řízení razantně zrychlí," říká poslanec Vít Rakušan.

"Vláda zaspala a teď se snaží zrychleně prosadit změny v zákoně o ochraně osobních údajů. Starostové tak komplexní návrh ve zrychleném schvalování nepodpoří, navíc budeme požadovat změnu po vzoru rakouského modelu. V něm obcím a městům nehrozí stamilionové likvidační pokuty," říká poslankyně Věra Kovářová.

"Chceme dostat odborníky z praxe do škol. Stávající školský systém to ale neumožňuje, protože všichni pedagogové musí splňovat tvrdé zákonné podmínky, které ale odborníci z praxe např. na IT, kulturu, média a další oblasti prostě nesplňují. Přitom by mohli studentům předávat své cenné zkušenosti a my jim v tom zbytečně bráníme. To chceme změnit a budeme hledat podporu," říká předseda klubu Jan Farský.

Starostové rovněž předložili novelu směnárenského zákona, která dává lidem možnost reklamovat směnu peněz do dvou hodin. A zároveň začali sbírat od občanů absurdity, se kterými se setkávají v každodenním styku se státní správou.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist