https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sterku-se-nenapijeme-vodu-si-neusijeme-lidovci-diskutovali-s-ministrem-zemedelstvi-o-ochrane-vody-a-pudy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Štěrku se nenapijeme, vodu si neušijeme! Lidovci diskutovali s ministrem zemědělství o ochraně vody a půdy

26. května 2020 | KDU-ČSL
Lidovci představili minulý rok návrh na ochranu vody a půdy jako první. Následovaly je další strany. Vlastní návrh připravuje i ministerstvo zemědělství, v jehož verzi ale chybí větší důraz na půdu. Největší zásoba vody je totiž v půdě. „Štěrku se nenapijeme, vodu si neušijeme,“ shrnul na tiskové konferenci po jednání se zástupci resortu zemědělství předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Na dnešním jednání jsme apelovali na pana ministra Tomana a jeho tým, aby připomínky KDU-ČSL, které zdůrazňují nutnost explicitně zmínit ochranu půdy, hospodaření na půdě a také podporu zasakování vody v krajině do spodních vod, zapracoval do návrhu,“ dodal šéf lidovců.


Příští válka v Evropě se může vést o vodu

Místopředseda Petr Hladík, který se v rámci KDU-ČSL zabývá životním prostředím, považuje ochranu vody a půdy za strategický krok. Podle něj může být příští konflikt v Evropě kvůli vodě. Vždyť podle expertů je v České republice největší sucho za posledních 500 let. „Pro každého je důležité, aby mu po otočení kohoutkem tekla voda, ale jednou to tak být nemusí,“ zmínil 1. náměstek brněnské primátorky Hladík.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist