Ilona Mazalová "> Stezka za živou vodou je zážitkový program pro žáky - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stezka-za-zivou-vodou-je-zazitkovy-program-pro-zaky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Stezka za živou vodou je zážitkový program pro žáky

5. března 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Do projektu Stezka za živou vodou se zapojilo sedm základních škol na území ORP Kopřivnice. Jeho cílem je probudit v nastupující generaci cit pro přírodu, její ochranu a také aktivní postoj i vlastní zodpovědnost. Děje se tak učením ve venkovním prostředí lákavou formou, což s sebou zároveň přináší i regeneraci okolní přírody.

V tomto měsíci se do projektu Stezka za živou vodou, který realizuje Místní akční plán ORP Kopřivnice IV, zapojila i Základní škola v Trnávce. Třeťáci pod vedením odborníků pracovali na vyčištění a úpravě lesního pramene nad školou. „Tento projekt učí nastupující generaci vnímat přírodu a naše okolí všemi smysly. Základ je zaměřen na vodu a vzduch, ukázat si to, co bereme jako samozřejmost a je potřeba chránit,“ uvedla Eva Kytková, manažerka pro řízení platforem a rozvoje.

Zážitkové workshopy budou na školách kromě již zmíněné Trnávky probíhat v Kopřivnici, Příboře a Mniší do konce března a v následujícím měsíci by se měla realizovat regenerace vybraných vodních zdrojů. Veřejnost se s výstupy Stezky za živou vodou seznámí v centru města v proskleném pavilonu.

„Výstava v pavilonu by měla obsahovat velkoformátové fotografie všech zvelebených míst s uvedením zapojených škol a přesnou lokalizaci, která by mohla sloužit jako tipy na výlety. Zároveň bude všem školám a obcím na území ORP Kopřivnice k dispozici elektronická podoba zvelebených míst,“ doplnila Eva Kytková. Stezka za živou vodou je jednou z mnoha aktivit Místního akčního plánu ORP Kopřivnice IV.
Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist