https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stovky-mladych-lidi-letos-vyrazi-do-zahranici-jako-dobrovolnici-projekty-si-vybiraji-prave-ted
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Stovky mladých lidí letos vyrazí do zahraničí jako dobrovolníci. Projekty si vybírají právě teď.

13. března 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203
Praha (13. 3. 2017): INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) otevřelo dobrovolnickou sezónu pro rok 2017. Zájemci o mezinárodní dobrovolnictví si mohou vybrat z 2000 veřejně prospěšných projektů v Evropě i na dalších kontinentech. Dobrovolníci si během nich vyzkouší spolupráci v mezinárodním prostředí, získají zkušenosti v různých oborech a ověří si znalost cizích jazyků v praxi.

Praha (13. 3. 2017): INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) otevřelo dobrovolnickou sezónu pro rok 2017. Zájemci o mezinárodní dobrovolnictví si mohou vybrat z 2000 veřejně prospěšných projektů v Evropě i na dalších kontinentech. Dobrovolníci si během nich vyzkouší spolupráci v mezinárodním prostředí, získají zkušenosti v různých oborech a ověří si znalost cizích jazyků v praxi. Od 13. března si mohou všichni se zájmem o dobrovolnictví vybírat v databázi neziskové organizace INEX-SDA workcampy, tedy krátkodobé dobrovolnické projekty, do kterých se chtějí zapojit - ať už v zahraničí nebo v Česku. Tuto možnost využije každoročně téměř 600 českých dobrovolníků, kteří vyjíždí na projekty v evropských zemích, ale i v Americe, Africe či Asii. Více než 300 zahraničních dobrovolníků naopak přijíždí na dobrovolnické projekty do Česka. INEX-SDA jim zde letos nabídne více než 30 workcampů, které organizuje ve spolupráci s obcemi a neziskovými organizacemi. Náplň projektů je různorodá, nejčastěji jsou zastoupeny projekty zaměřené na ochranu přírody nebo rekonstrukci památek. Snadno ale najdou uplatnění i zájemci o podporu kulturních projektů, nebo o práci s dětmi či podporu lidí se znevýhodněním.

Workcampy trvají většinou 2-3 týdny. Během nich spolu skupina dobrovolníků z různých zemí pracuje a tráví volný čas. Pro mladé lidi, nezletilé, rodiny s dětmi, seniory či lidi se znevýhodněním, je to příležitost poznat danou zemi i rozličné kultury z nové perspektivy. Skupinově odvedená práce a společné zážitky přispívají k vzájemnému porozumění, což potvrzuje i dobrovolnice Jana, která se loni zúčastnila projektu v azylovém centru ve Švýcarsku: "Lidé mohou být z různých zemí, mít odlišnou kulturu a tradice, či vyznávat jiné náboženství, ale v závěru stejně přijdete na to, že jsme v jádru všichni stejní.“

Začátek sezóny je doprovázen informačními schůzkami pro nové zájemce o dobrovolnictví po celé republice. Ty nejbližší proběhnou v Hradci Králové, Brně, Mladé Boleslavi, Ostravě nebo v Praze. „Na schůzce návštěvníky seznámíme se všemi aspekty mezinárodních dobrovolnických projektů – od těch praktických a organizačních týkajících se samotného výjezdu, po jejich účel a dopad účasti dobrovolníka na místní komunitu i v širším globálním kontextu,“ vysvětlila koordinátorka INEX-SDA Eva Macková.

Organizace INEX-SDA je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Vedle zprostředkování workcampů a dlouhodobých dobrovolnických projektů INEX-SDA také organizuje vzdělávací programy a kampaně.

Více informací o workcampech, aktuální nabídku projektů, on-line přihlášku i informace o dalších aktivitách INEX-SDA naleznete na www.inexsda.cz.
Marek Šurkala, tel: 776748203 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist