https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/strana-zelenych-ma-sveho-zastupce-v-global-greens
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Strana zelených má svého zástupce v Global Greens

25. května 2016 | Strana zelených
Strana zelených má svého zástupce v Global Greens, globální zelené politické straně. Stal se jím Josef Šmída z Prahy, člen mezinárodního týmu Strany zelených. Global Greens jsou dnes jedinou globální politickou stranou na světě, která staví na sdílených hodnotách a institucionálně ji ukotvuje společná Charta.

„Globální problémy vyžadují globální řešení. Hlavním cílem Global Greens je vytvoření zelené politické síly, která by dokázala efektivně reagovat na globální výzvy. Proto se v dobách globalizace prostřednictvím společných akcí zelených stran a federací po celém světě, jejich dílčích orgánů, volené reprezentace a jejich pracovních skupin formuje globální zelená odpověď. Od svého počátku se Global Greens řídí heslem Mysli globálně, jednej lokálně, avšak v druhé dekádě 21. století se motto zjednodušilo na Lokálně je globálně. Dnes už zkrátka víme, že jakékoli konání člověka na Zemi má globální dopad. Globální politická zelená organizace je proto dalším nezbytným krokem v reakci na probíhající ekologickou krizi, krizi hodnot a celkovou neutuchající devastaci planety,“ říká Josef Šmída, člen Global Greens Coordination.

V současnosti Global Greens tvoří čtyři velké zelené federace: africká, americká, asijsko-pacifická a evropská, s celkovým počtem 77 členských politických stran. Každá z federací deleguje své zástupkyně a zástupce do vedení Global Greens, tzv. Global Greens Coordination (GGC). Tento orgán je oprávněn přijímat rozhodnutí Global Greens mezi pravidelnými kongresy, funguje na principu konsensu. Každá z federací má nárok na 6 mandátů v GGC.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist