https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/strategie-regionalniho-rozvoje-cr-2021-posili-vyznam-regionalni-politiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MMR ČR: Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+ posílí význam regionální politiky

11. října 2017 | MMR ČR
Autor: Veronika Vároši
Ministerstvo pro místní rozvoj předložilo Vládě ČR informace o postupu prací při tvorbě Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+. Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+ se stane široce akceptovaným, klíčovým národním dokumentem v oblasti regionálního rozvoje.

„MMR začalo s tvorbou budoucí Strategie regionálního rozvoje ČR na základě mnoha podkladových dokumentů a diskuzí v regionech s dostatečným předstihem. Souhrnné informace, které jsem představila členům vlády, popisují principy, na nichž chceme stavět celkovou kvalitu strategie tak, aby splňovala základní předpoklady moderního strategického dokumentu. Ten bude mimo jiné jedním ze vstupů pro stanovení priorit při realizaci politiky soudržnosti v ČR po roce 2020,“ říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Materiál „Informace pro vládu ČR o postupu prací při tvorbě Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+“ shrnuje základní věcná i metodická východiska pro tvorbu Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+, zpřesňuje harmonogram prací a popisuje širokou diskuzi na půdorysu řady odborných i rozhodovacích platforem, které se na tvorbě Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+ podílejí.

Strategie definuje priority a cíle České republiky v oblasti regionální politiky - ty budou konkrétní, silně územně zaměřené, udržitelné a proveditelné i z hlediska financování a odpovědnosti za jejich plnění.
Veronika Vároši tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist