https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/strazci-a-policie-se-zamerili-na-pohyb-vozidel-po-krnap-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Strážci a policie se zaměřili na pohyb vozidel po KRNAP

3. října 2016 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
V závěru minulého týdne se ke strážcům Správy KRNAP připojili policisté z Krajského ředitelství Policie ČR Královehradeckého kraje, Odboru služby dopravní policie a společně se zaměřili na provoz motorových vozidel po území Krkonošského národního parku. Během společné odpolední strážní služby zkontrolovali 23 automobilů.

Strážní služba byla zaměřena na provoz motorových vozidel ve východních Krkonoších. Strážci ověřovali platný doklad k vjezdu na území KRNAP a policisté platnost technických kontrol vozidel a u řidičů prováděli dechové zkoušky. Z 23 kontrolovaných řidičů strážci, resp. dopravní policisté na místě uložili 3 blokové pokuty. Maximální dvoutisícovou pokutu dostal německý motorkář, který se pokoušel dostat z Pece pod Sněžkou přes Výrovku do Špindlerova Mlýna, dále řidič taxi při pokusu dojet na Výrovku. Dvousetkorunovou pokutu dostal řidič vozu jedoucího v ochranném pásmu Krkonošského národního parku bez platného dokladu k vjezdu.

Výsledek srpnové dvoudenní akce i této poslední kontroly potvrdil, že přibližně 10 % vozidel jedoucích po území KRNAP nemá potřebná doklady v pořádku. I proto bude Správa KRNAP na podobných kontrolách nadále spolupracovat s Policií ČR.
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist