Radek Drahný "> Strážci Správy KRNAP se opět školí v první pomoci - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/strazci-spravy-krnap-se-opet-skoli-v-prvni-pomoci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Strážci Správy KRNAP se opět školí v první pomoci

15. dubna 2024 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP pravidelně školí své strážce v první pomoci. Koncem minulého týdne odborníci z Life Support strážce opět proškolili na Rýchorské boudě.

„Strážci jsou z podstaty své práce v horách neustále. Často se mohou dostat do situace, kdy jako první přijdou ze zraněnému nebo se na ně jako na uniformované pracovníky obrátí turisté s prosbou o pomoc. V takových situacích musíme být schopní adekvátně a odborně reagovat. Právě tato pravidelná školení i s nácvikem řešení krizových situací slouží k prohlubování této dovednosti,“ říká vedoucí strážní služby Správy KRNAP Radek Hofmann.

Projekt školení první pomoci pro strážce Správy KRNAP podpořila v rámci dlouhodobé spolupráce Nadace ČEZ.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist