Tomáš Popp "> Střechy plzeňských škol a školek se mohou zazelenat - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/strechy-plzenskych-skol-a-skolek-se-mohou-zazelenat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ENVIC, občanské sdružení: Střechy plzeňských škol a školek se mohou zazelenat

17. června 2022 | ENVIC, občanské sdružení
Autor: Tomáš Popp, tel: 777 239 808


Plzeň pomůže se statickým posudkem, projektem i samotnou realizací. Zelené střechy každým rokem nabývají na významu. Nejsou jen zpestřením, ale mnohdy i jedinou cestou, jak např. zmírnit přehřívání tříd nad vstupní halou školy. Zlepšují tedy mikroklima skrze vegetaci a celkově potřebné zadržování srážkové vody. Dalších benefitů je celá řada a u školských zařízení je to v neposlední řadě i význam vzdělávací. Nadační fond Zelený poklad, zřízený Statutárním městem Plzní, ve své grantové výzvě "Ani kapka nazmar" právě zelené střechy podporuje. "Prvním krokem je ale vždy statický posudek", říká Václav Čubr ze sdružení ENVIC, které v této věci s fondem spolupracuje. "Právě teď nabízíme školkám a školám významnou pomoc. Za naše náklady jim zprostředkujeme statický posudek – zda a případně jaký druh zelené střechy bude možný."

"Následně si je možné zažádat do zmíněné grantové výzvy na samotnou realizaci střechy, u větších projektů i po etapách. Je to velká příležitost i pro zřizovatele a střechy, které vyžadují rekonstrukci", uvádí manažerka fondu a grantových programů, Mgr. Tereza Pelclová.

K možnému zajištění statického posudku se stačí ozvat na e-mail vaclav.cubr@envic.cz. Uzávěrka grantové výzvy na realizaci samotné střechy je pak 31. 10. 2022, nicméně prázdniny se blíží, je tak nejvyšší čas této příležitosti využít.

Více na www.zelenypoklad.org.

Kontakty pro média: Mgr. Tereza Pelclová: 777 793 726, info@zelenypoklad.org

Václav Čubr, DiS.: 608 307 436, vaclav.cubr@envic.cz

Tomáš Popp, tel: 777 239 808
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist