Filip Poštulka "> Středočeský Škvorec výrazně zvýší efektivitu nakládání s odpady - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stredocesky-skvorec-vyrazne-zvysi-efektivitu-nakladani-s-odpady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

meneodpadu.cz: Středočeský Škvorec výrazně zvýší efektivitu nakládání s odpady

11. listopadu 2020 | meneodpadu.cz
Autor: Filip Poštulka, tel: 724104295
Městys Škvorec v okrese Praha-východ kraji kompletně proměňuje odpadové hospodářství. To bude výrazně efektivnější a přinese významné úspory – dojde zde ke zvýšení vytříděnosti odpadů.

Škvorec v rámci proměny odpadového hospodářství:

- spouští systém sběru tříděného odpadům od domu pro plast, papír a z části i pro bioodpady. Škvorec pořídil 400 kompostérů na bioodpad a 1400 nádob pro nově zavedený systém třídění odpadu dům od domu.
- ruší sběrná místa – a to v souvislosti se zavedením systému sběru dům od domu. Sběrná místa tak zůstanou pouze v několika málo částech, ve kterých nelze sbírat odpady dům od domu.
- snižuje frekvenci svozů – z týdne na čtrnáct dní. Je to možné právě díky optimalizaci spojené se zavedením systému svozu dům od domu.
- mění poplatek za odpady – místo paušálního poplatku to nyní bude platba za jednotlivou nádobu.

Jde to i bez dotací
Náklady na pořízení nádob zvládli v obci z vlastních zdrojů a obešli se tak bez dotací. Zastupitelé předpokládají, že se brzy po zavedení změn výrazně zvýší množství tříděného odpadu. „Od nového systému sběru tříděného odpadu dům od domu očekáváme finanční úsporu, a to především proto, že se sníží podíl nejdražší položky – tedy směsného odpadu,“ vysvětluje starostka obce Martina Vodičková a doplňuje: „díky zavedení tohoto systému také ze Škvorce zmizí poletující odpadky.“ Městysu Škvorec pomáhá při přeměně odpadového hospodářství – jako komplexní partner – společnost JRK.
Filip Poštulka, tel: 724104295
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist