https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stredocesky-zeleznicni-den-v-mlade-boleslavi-nabidne-zvlastni-jizdy-modernimi-i-historickymi-vlaky-cd
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Středočeský železniční den v Mladé Boleslavi nabídne zvláštní jízdy moderními i historickými vlaky ČD

9. května 2018 | České dráhy
Na tuto sobotu 12. května připravily České dráhy atraktivní akci pro všechny příznivce světa na kolejích. Centrem Středočeského železničního dne se stane hlavní nádraží v Mladé Boleslavi, kde se sjedou jak historická, tak nejmodernější vozidla Českých drah a během dne budou vyrážet do blízkého okolí. Cestující se tak svezou parním vlakem, historickým motorovým vozem „Hurvínek“ nebo moderní jednotkou RegioShark a zároveň si budou moci prohlédnout motorový vůz "Stříbrný šíp". Připravené budou také jízdy historickými autobusy. Program je připraven od 9 do 17 hodin a národní dopravce na něm spolupracuje se Středočeským krajem, statutárním městem Mladá Boleslav a Správou železniční dopravní cesty.

Parní vlak v čele s lokomotivou „Ušatá“ vyrazí v 8:52 z Nymburka hl.n. a do Mladé Boleslavi přijede v 9:33. Souprava s historickými vozy se pak během dne vydá do několika směrů: v 10:11 do Dolního Bousova, ve 13:31 do Kropáčovy Vrutice a ve 14:54 do Mnichova Hradiště. V 16:38 se pak vydá zpět do Nymburka.

Moderní stroje budou reprezentované dvěma jednotkami RegioShark. Ty ráno svezou cestující do Mladé Boleslavi z Prahy hl.n. (odj. v 8:25) a z Nymburka hl.n. (odj. v 9:00). První jednotka pak během dne pětkrát zajede do areálu automobilky Škoda Auto, druhá souprava se celkem třikrát vydá do Mšena a zpět. Při této jízdě překrásnou krajinou bude možné vystoupit v Sudoměři, kde je přímo ve stanici Malé železniční muzeum s expozicí drezín. Zájemci si tu budou moci vyzkoušet i svoji zdatnost při jízdě na šlapací drezíně. V podvečer se obě jednotky RegioShark vydají zpět do Prahy a Nymburka.

Historický motoráček „Hurvínek“ nabídne zájemcům čtyři jízdy na jinak veřejnosti nepřístupnou vlečku cukrovaru Dobrovice. Odtud je to už jen kousek do Dobrovických muzeí, kde bude platit v tento den pro všechny návštěvníky snížené vstupné do celého areálu.

Samotný program na mladoboleslavském hlavním nádraží nabídne program věnovaný železnici. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nedávno opravený motorový vůz "Stříbrný šíp". Děti jistě ocení speciální vůz „Vláček Hráček“, který je plný hraček a další zábavy, nebo „kinovůz“, kde budou po celý den zdarma promítány pohádky. O historii železnice se návštěvníci dozvědí více ve výstavním železničním voze. Na nástupišti budou stánky se železniční tématikou, dále se zde bude prezentovat Integrovaná doprava Středočeského kraje, Středočeský kraj a město Mladá Boleslav. Nebude chybět ani modelové kolejiště a stánky s občerstvením.

U příležitosti konání železničního dne budou jezdit z hlavního nádraží v Mladé Boleslavi do Kosmonos jednou za hodinu historické autobusy. Pro obyvatele Mladé Boleslavi budou zavedeny navíc oproti běžné městské dopravě tři zvláštní autobusové linky určené k návozu a odvozu návštěvníků.

Vzhledem k nízké kapacitě parkovacích míst doporučujeme všem návštěvníkům využít k dopravě do Mladé Boleslavi pravidelné vlaky Českých drah.

Podrobnosti o akci jsou k dispozici zde: http://old.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/1921-prijedte-do-mlade-boleslavi-na-stredocesky-zeleznicni-den
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist