https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/studenti-strednich-skol-vysli-do-ulic-pozaduji-aby-klima-bylo-prioritou-pristi-vlady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Studenti středních škol vyšli do ulic, požadují, aby klima bylo prioritou příští vlády

24. září 2021 | Česká pirátská strana
Fakt, že mladým lidem záleží na ochraně naší Země a zvláště jejího klimatu, dokládá dnešní celosvětová stávka, ke které se připojilo i mnoho mladých lidí z celé ČR. Akci zaštiťuje české odvětví mezinárodního hnutí Fridays for Future, které chce upozornit veřejnost na důležitost tématu ochrany životního prostředí v nadcházejících volbách. Rozumím tomu, proč mladí vyzývají politiky a budoucí vládu. Následující generace bude hrát stěžejní roli v řešení klimatické krize. Proto koalice Pirátů a Starostů připravila programový plán Důraz na klima. Ochrana naší planety i příležitostí pro budoucí generace je naše odpovědnost.

Můžeme být poslední generací, která zabrání postupujícímu oteplování planety. Kdo zasáhne, pokud my ne? Požadujeme proto co nejrychlejší ukončení spalování uhlí a fosilních paliv a citlivou transformaci hospodářství. Zelená dohoda pro Evropu a Fit for 55 znamená příležitost nastartovat udržitelnou a konkurenceschopnou ekonomiku, pokud se dokáže dobře zužitkovat.

Úkolem příští vlády bude jednání o konkrétních podmínkách programů, které by měly přispět jak k transformaci ekonomiky, tak k lepší adaptaci české krajiny a měst na projevy klimatické změny. Zároveň i Česká republika musí přispívat k cílům v dosažení uhlíkové neutrality a udržení globálního oteplování do 1,5°C a plnit závazky Pařížské dohody.

Ted nebo nikdy, pak už může být pozdě.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist